Doświadczony przyjmujący wzmacnia miedziową drużynę!

AKTUALNOŚCI

Marcin Waliński wzmocni przyjęcie naszego zespołu w zbliżającym się sezonie! Jest to już trzeci przyjmujący obok Wojciecha Ferensa i Kamila Maruszczyka.

Marcin Waliński na boiskach PlusLigi spędził już 12 sezonów, grając w wielu klubach, m.in. Delekcie Bydgoszcz, Indykpolu AZS-ie Olsztyn czy Aluronie Virtu Warta Zawiercie. W minionym sezonie reprezentował barwy Ślepska Malow Suwałki, z którym awansował do fazy play-off i ostatecznie zakończył sezon na 7. pozycji w tabeli. Wywalczył łącznie 269 punktów i został trzecim najlepiej punktującym zawodnikiem w drużynie. Wierzymy, że zbliżający się sezon będzie dla niego równie owocny!

Waliński wziął udział w tegorocznej edycji turnieju plażowego Chwiałka Volley 2021, w którym wystąpił w konkursie mikstów. Razem ze swoją boiskową partnerką Pauliną Wiśniewską zajęli drugie miejsce. Nasz nowy przyjmujący podkreśla, że uwielbia siatkówkę plażową.

Marcin Waliński mierzy 196 cm, a jego zasięg w ataku wynosi 340 centymetrów. O miejsce na parkiecie będzie walczył z Ferensem i Maruszczykiem, czyli dwoma przyjmującymi, którzy pozostali na kolejny sezon w naszym klubie.

Marcin, gorąco witamy w Lubinie!

Podczas swoich 12 sezonów w PlusLidze zdobyłeś duże doświadczenie. Który z nich wspominasz najlepiej?

Każdy sezon czegoś mnie nauczył. Najlepiej oczywiście wspominam te, podczas których odnosiliśmy największe sukcesy. Cenię sobie czas, kiedy grałem w Bydgoszczy i razem z Delectą walczyliśmy o medale, czy też dwa lata w Zawierciu. Niektórzy określali nas wtedy „ligową szarówą”, a udało nam się stworzyć zespół, który walczył o medale PlusLigi.

Występowałeś w klubach na Kujawach, Mazurach, Suwalszczyźnie, Górnym Śląsku… Podobno lubisz podróżować, masz teraz w planach zwiedzenie Dolnego Śląska?

Rzeczywiście, lubię poznawać nowe miejsca. Razem z całą rodziną mamy nadzieję, że również na Dolnym Śląsku odkryjemy jakieś fajne miejscówki.

Co najbardziej zachęciło Cię do gry w naszym klubie?

Bardzo lubię wyzwania, a kolejny sezon dla Cuprum Lubin będzie dużym wyzwaniem. Chcę brać w tym udział.

Jakie są Twoje oczekiwania względem nadchodzącego sezonu?

Moje oczekiwania są zawsze takie same: chcę walczyć i zdobywać jak najwięcej punktów do ligowej tabeli. Wszystko zweryfikuje boisko.

Co jest Twoim największym atutem na boisku?

Wydaje mi się, że akurat o to warto zapytać chłopaków, którzy mieli okazję już ze mną grać i być w jednym zespole.

________________________________________________

Marcin Waliński

Data urodzenia: 24 października 1990

Pozycja: przyjmujący

Wzrost: 196 cm

Zasięg w ataku: 340 cm

Poprzedni sezon: MKS Ślepsk Malow Suwałki