Miedziowy atak z kolumbijskim temperamentem!

AKTUALNOŚCI

Nasza największa bomba w ataku zostaje w Lubinie! Najlepiej punktujący zawodnik Miedziowych Ronald Jimenez spędzi u nas nadchodzący sezon 2021/2022. 

Zanim Jimenez trafił do Polski, grał w wielu europejskich państwach, m.in. w Finlandii, Grecji czy Francji. Rok temu zdecydował się na przeprowadzkę do Lubina i grę w PlusLidze. Dla Kolumbijczyka było to nowe wyzwanie, z którym poradził sobie nad wyraz dobrze. Przez długi czas liderował w rankingu najlepiej punktujących zawodników w lidze. Łącznie w minionym sezonie zdobył 453 punkty, w tym zaserwował 24 asy i postawił 25 bloków. Najwięcej oczek (aż 31) wywalczył w wyjazdowym meczu z MKS-em Będzin. Pięciokrotnie też odbierał statuetkę dla najlepszego zawodnika spotkania.

Wartość Kolumbijczyka dla naszego zespołu jest niepodważalna. To on w sezonie 2020/2021 razem z Wojciechem Ferensem stanowił trzon zespołu w ataku. Cieszy nas, że Ronald Jimenez w dalszym ciągu będzie reprezentował nasze miedziowe barwy.

Ronald, bardzo cenimy Twoją waleczność i siłę w ataku. Cieszymy się, że zostajesz z nami!

To był Twój pierwszy sezon w Polsce. Coś cię zaskoczyło?

JIMENEZ: Przed przyjazdem do Polski wiedziałem, że PlusLiga stoi na naprawdę wysokim poziomie siatkarskim. Gdy zacząłem tutaj grać, nie było rozczarowania czy zaskoczenia, bo tego właśnie oczekiwałem. Nie zawiodłem się. Cieszę się, że mogłem spędzić tutaj ten sezon i jestem zadowolony, że zostaję dłużej.

Czy czegoś się u nas nauczyłeś?

W Lubinie wiele się nauczyłem. Przede wszystkim, jak grać w siatkówkę trochę inteligentniej.

Dlaczego zdecydowałeś się zostać z nami dłużej?

Bo Cuprum Lubin to dobry klub, w którym mogę się rozwijać. Uważam też, że trener Rusek jest wartościowym szkoleniowcem i świetnie poradzi sobie w nowej roli.

Co najbardziej podoba Ci się w Lubinie?

Lubin to ładne miasto. Daje wiele możliwości na spędzenie wolnego czasu aktywnie. Najbardziej cenię zaś polską kuchnię.

Jaki jest Twój główny cel w nadchodzącym sezonie?

Chcę być podstawowym atakującym i dawać z siebie wszystko na boisku. A co do klubu to chciałbym, żebyśmy awansowali do fazy play-off i spełnili oczekiwania wszystkich względem Cuprum Lubin.

__________________________________________

Ronald Jimenez

Narodowość: kolumbijska

Data urodzenia: 9 stycznia 1990

Pozycja: atakujący

Wzrost: 200 cm

Zasięg w ataku:  375 cm

Poprzedni sezon: Cuprum Lubin