Drugie z rzędu starcie z Treflem Gdańsk

AKTUALNOŚCI, MECZE

Po piątkowym meczu 16. kolejki PlusLigi przyszedł czas na kolejne spotkanie z Treflem Gdańsk, ale tym razem w ramach 1/8 finału TAURON Pucharu Polski. Z zespołem Michała Winiarskiego zmierzymy się w najbliższą środę o godzinie 18:30 w Hali 100-lecia Sopotu. 

W miniony piątek zagraliśmy pierwszy mecz domowy w 2022 roku i zgarnęliśmy w nim komplet punktów. Pokonaliśmy Trefl Gdańsk 3:1, a najlepszym zawodnikiem został wybrany Marcin Waliński. Mamy nadzieję, że to zwycięstwo to dobry prognostyk na ten rok. Przed nami jednak kolejny bój z gdańską ekipą, bo w środę ponownie staniemy po dwóch stronach siatki, ale tym razem na terytorium rywala. – Trefl to groźna i waleczna drużyna, połączenie doświadczenia z młodymi chłopakami, którzy mają się od kogo uczyć. My musimy się skupić na naszej grze – mówi szkoleniowiec Paweł Rusek.

W walce o TAURON Puchar Polski pozostało 16 drużyn: 13 plusligowych i 3 z Tauron 1. Ligi. W poprzedniej rundzie my pokonaliśmy w czterech setach pierwszoligowy BKS Visła Proline Bydgoszcz, natomiast Trefl zwyciężył BBTS Bielsko-Biała 3:0. Zwycięzca środowego spotkania w Sopocie zmierzy się w ćwierćfinale z wygranym meczu Mickiewicz Kluczbork – GKS Katowice.

Spotkanie z Treflem Gdańsk nie będzie transmitowane.

1/8 finału TAURON Pucharu Polski 2021/2022

Trefl Gdańsk – Cuprum Lubin

Środa (19.01), godz. 18:30, Hala 100-lecia Sopotu, ul. Jakuba Goyki 7, Sopot