Kończymy udział w TAURON Pucharze Polski

AKTUALNOŚCI, MECZE

Nasza przygoda z TAURON Pucharem Polski 2022 dobiegła końca. Dziś w Sopocie po wielkiej walce ulegliśmy drużynie Trefla Gdańsk, więc kończymy udział w rozgrywkach na 1/8 finału. Teraz wracamy do Lubina, bo już w niedzielę czeka nas spotkanie ligowe w Suwałkach.

W mecz lepiej weszliśmy my, a właściwie Florian Krage, który najpierw zaatakował, a potem postawił skuteczny blok (4:1). Prowadzenie utrzymywaliśmy do stanu 11:10, kiedy to atak Mateusza Miki doprowadził gospodarzy do remisu. Wtedy też inicjatywę przejęli gdańszczanie i to oni punktowali. Usilnie próbowaliśmy wyrównać, a na boisku pojawili się zmiennicy Przemysław Stępień i Michał Gierżot, ale set wylądował na koncie Trefla.

Drugą partię zaczęliśmy tak samo jak poprzednią od prowadzenia 4:1. Rywale wyrównali przy stanie 9:9 i od tamtego momentu zaczęła się toczyć wyrównana walka punkt za punkt. Im dłużej trwał ten set, tym bardziej dominowaliśmy na parkiecie. W porównaniu z poprzednią odsłoną, zdecydowanie wzrosła nasza skuteczność w ataku (w drugim secie wyniosła aż 73%). Sumiennie i cierpliwie dokładaliśmy po jednym oczku do naszej przewagi, utrzymując niewielki, ale za to komfortowy 2/3-punktowy dystans. Ostatecznie wyrównaliśmy stan w meczu, wygrywając seta 25:22. Kropkę nad „i” postawił Florian Krage.

Po przerwie kibice obecni w Hali 100-lecia Sopotu mogli oglądać naprawdę dobre widowisko: mnóstwo świetnych wymian, długich akcji i naprawdę zaciętą walkę punkt za punkt, która trwała niemal całą partię (najpierw 7:7, potem 14:14, a następnie 20:20). Żadna ze stron nie miała zamiaru odpuszczać. Niestety w samej końcówce na ostatniej prostej to gdańszczanie zdobyli kilka punktów i ponownie objęli prowadzenie w meczu. Czwarta partia była bliźniaczo podobna do poprzedniej, znów na parkiecie był ogień oraz zawziętość. Wynik ponownie oscylował wokół remisu, ale w końcówce na swoim postawili gospodarze.

MVP: Bartłomiej Lipiński

Trefl Gdańsk – Cuprum Lubin 3:1 (25:21, 22:25, 25:22, 25:22)

Trefl: Lipiński (23), Wlazły (16), Kampa (4), Urbanowicz (9), Mika (12), Mordyl (9), Olenderek (L) oraz Łaba, Sasak, Reichert, Kozub.

Cuprum: Waliński (11), Gunia (9), Ferens (17), Sekita, Kapica (19), Krage (14), Szymura (L), Sas (L) oraz Gierżot (1), Stępień.