Drużyna Miedziowych w sezonie 2022/2023!

AKTUALNOŚCI, MEDIA

Skompletowaliśmy już cały zespół, który w zbliżającym się sezonie 2022/2023 powalczy w rozgrywkach PlusLigi! Z początkiem sierpnia powrócimy do treningów.

W ostatnich dniach ogłosiliśmy ostatnie, ale nie najmniej ważne ogniwo naszego sztabu trenerskiego – fizjoterapeutę Macieja Matę. Wcześniej poinformowaliśmy, że w miedziowej drużynie na dłużej zostaną trener Paweł Rusek, jego asystent Tomasz Kowalski, trener przygotowania motorycznego Bartosz Bielenda i statystyk Maciej Barczyński. To właśnie oni będą w nadchodzącym sezonie odpowiedzialni za drużynę.

Jeśli chodzi natomiast o zespół, to na kolejny rok pozostało siedmiu zawodników. Są to: Remigiusz Kapica, Kamil Szymura, Florian Krage, Wojciech Ferens, Paweł Pietraszko, Maciej Sas i Jędrzej Kaźmierczak. Powitaliśmy też siedmiu nowych graczy: Grzegorza Pająka, Moustaphę M’Baye, Alexandra Bergera, Illię Kovalova, powracającego po rocznym wypożyczeniu Adama Lorenca oraz dwóch reprezentantów Polski U-20 Kajetana Kubickiego i Dominika Czernego. W naszym zespole będzie trzech obcokrajowców: Niemiec Krage, Austriak Berger i Ukrainiec Kovalov.

Początek okresu przygotowawczego zaplanowany jest na pierwsze dni sierpnia. Najpierw zawodników czekają badania kontrolne, a w piątek pierwszy trening w nowej drużynie. Miedziowi nie rozpoczną sezonu w komplecie, gdyż gracze reprezentacyjni przygotowują się teraz do swoich turniejów kadrowych. Do Lubina przyjadą później.

Drużyna Miedziowych w sezonie 2022/2023:

Rozgrywający:

Grzegorz Pająk

Kajetan Kubicki

Atakujący:

Remigiusz Kapica

Adam Lorenc

Środkowi:

Florian Krage

Paweł Pietraszko

Moustapha M’Baye

Jędrzej Kaźmierczak

Przyjmujący:

Wojciech Ferens

Alexander Berger

Illia Kovalov

Dominik Czerny

Libero:

Kamil Szymura

Maciej Sas

 

Sztab szkoleniowy Cuprum Lubin:

Paweł Rusek – trener

Tomasz Kowalski – asystent trenera

Bartosz Bielenda – trener przygotowania motorycznego

Maciej Barczyński – statystyk

Maciej Mata – fizjoterapeuta