Polacy z brązem Ligi Narodów!

W meczu o brązowy medal Ligi Narodów 2022 polscy siatkarze pokonali w trzech setach reprezentację gospodarzy i stanęli na najniższym stopniu podium turnieju. Gratulujemy całej drużynie, a w szczególności naszemu reprezentacyjnemu trenerowi Pawłowi Ruskowi!

Polscy siatkarze podczas tegorocznej Ligi Narodów rozegrali łącznie 15 meczów, z czego przegrali zaledwie 3. Niestety jeden z nich zdarzył się w niezwykle ważnym momencie, bo w półfinale z USA. Nie było to najlepsze spotkanie polskiej kadry. Amerykanie pokonali Biało-czerwonych 3:0 i zameldowali się w finale.

Nie oznacza to jednak, że nie ma się z czego cieszyć. Wręcz przeciwnie, Polacy w meczu o brąz byli już zupełnie „inną” drużyną i w niczym nie przypominali siebie z półfinału. W starciu o medal trafili na Włochów. Mimo że rywale grali u siebie, w bolońskiej hali nie brakowało też polskich kibiców, którzy głośno dopingowali swoich. Nasi siatkarze rozpoczęli mecz z wysokiego „C”, wygrywając 25:16. Później walka była bardziej wyrównana, ale to Polacy dominowali. Wygrali pozostałe dwa sety i mogli cieszyć się z brązowego medalu Ligi Narodów!

Biało-czerwoni utrzymali dobrą medalową passę VNL, bo w 2019 roku także wywalczyli brąz w Chicago, rok później z powodu pandemii rozgrywki się nie odbyły, a w 2021 roku skończyli turniej ze srebrem. Dziś dołożyli kolejny medal, tym razem z przedstawicielem Miedziowych na ławce trenerskiej. Gratulujemy drużynie i naszemu trenerowi Pawłowi Ruskowi!