Dzień kontra Dzień Damiana Domagały

AKTUALNOŚCI, MEDIA
Od lat zespoły budowane są według sprawdzonego schematu – mieszanki młodości i doświadczenia. W każdej drużynie nowi, młodzi zawodnicy są impulsem do działań, bowiem wprowadzają świeżość i inne spojrzenie. Nasza drużyna w większości składa się z młodych zawodników, a wśród nich nasz dzisiejszy bohater – Damian Domagała. Mam nadzieję,że będzie się dobrze czuł w towarzystwie nowej drużyny i kibiców. Przed wami Dzień kontra Dzień Damiana Domagały!
MONIKA MAZUR: Czy godziny wstawania bardzo różnią się od siebie w sezonie i w wakacje?
  DAMIAN DOMAGAŁA: Okres wakacyjny to czas, w którym mogę sobie pozwolić na odpoczynek. W związku z tym, godziny wstawania zdecydowanie różnią się tych w trakcie sezonu.
MM: Czy dieta zmienia się wraz z nadejściem wakacji?
   DD: Przez cały rok staram się żywić zdrowo, mój jadłospis dopasowywać do obciążenia dla organizmu. W przerwie wakacyjnej częściej sięgam po rzeczy, na które nie mogę sobie pozwolić w czasie ciężkiego sezonu.
MM: Jakie są podstawowe różnice w te dni?
DD: 
Myślę, że główną różnicą jest czas przeznaczony na wysiłek fizyczny. Odpoczynek w życiu każdego sportowca jest bardzo potrzebny, by zregenerować swoje ciało i wyleczyć wszystkie kontuzje zebrane w czasie sezonu. W okresie wakacyjnym zdecydowanie więcej czasu spędzam na świeżym powietrzu.
MM: Czym różnią się treningi?
DD: 
W wakację mogę skupić większą uwagę na swoim ciele, ciężko pracując na siłowni przygotowuję się fizycznie do następnego sezonu. Wykonuję wiele ćwiczeń prewencyjnych, które mają na celu zabezpieczenie mojego ciała przed niepotrzebnymi kontuzjami. W wolnym czasie gram w siatkówkę plażową, także cały czas podtrzymuję kontakt z piłką.
MM: Jaką formę aktywności preferujesz w wolne dni w sezonie, a jaką w przerwę wakacyjna?
DD: 
W trakcie ciężkiego sezonu każdą wolną chwilę przeznaczam na odpoczynek i regenerację, by jak najlepiej przygotowywać się do treningów i meczów. W trakcie wakacji lubię spędzić czas ze znajomymi, dla których nie mam go zbyt wiele w ciągu roku.
MM: Jak spędzasz czas z bliskimi, czy podczas sezonu znajdujesz dla nich wystarczającą ilość czasu na jakieś mini wycieczki?
DD: 
Jeśli tylko jest na to czas chętnie spędzam go z najbliższymi. W zależności od miejsca i pogody preferujemy różne formy spędzania wolnego czasu.
MM: Aktywność fizyczna w wakacje? Preferujesz pływanie czy bieganie?
DD: 
Tak jak wspomniałem wcześniej, dużo czasu spędzam na siłowni oraz na boisku do siatkówki plażowej. Zdecydowanie bardziej preferuję pływanie.
MM: Upalny wakacyjny dzień, co wybierasz: Basen czy jezioro?
DD: 
Z racji tego, że mieszkam w mieście, które nie ma w okolicy zbyt wielu jezior, stawiam na basen.
MM: Jakie plany na tegoroczne wakacje?
DD:
W przerwie od przygotowań do sezonu, mam zamiar wyjechać zagranicę by odpocząć i zrelaksować się przed rozpoczęciem okresu przygotowawczego.
MM: Jakie masz główne założenia na kolejnym sezonie?
DD: 
Głównym założeniem jest to aby dążyć do siatkarskiej perfekcji, by każdego dnia ciężko pracować i poprawiać swoje umiejętności. Chciałbym abyśmy wraz z całą drużyną walczyli o najwyższe cele, by zadowolić siebie i wszystkich kibiców Cuprum Lubin.