Gramy z mistrzem Polski

AKTUALNOŚCI, MECZE, MEDIA

W ostatnim czasie rozgrywki PlusLigi mkną jak rozpędzony pociąg. Za nami już 10 kolejek ligowych zmagań, w których nie brakowało niespodzianek i emocji. Dziś nad ranem wróciliśmy z Radomia z kompletem punktów, ale szybko musimy o tym zapomnieć, bo zaledwie pojutrze czeka nas kolejny mecz – tym razem z obecnym mistrzem Polski.

W środę 23 listopada do lubińskiej hali RCS zawita Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. To nie byle jaki przeciwnik, bo aktualny mistrz Polski i dwukrotny triumfator prestiżowych rozgrywek Ligi Mistrzów. Kędzierzynianie mają w swoim składzie mistrza świata Aleksandra Śliwkę oraz dwóch tegorocznych wicemistrzów Łukasza Kaczmarka i Marcina Janusza. Po drugiej stronie zobaczymy też Przemysława Stępnia, który reprezentował nasze barwy w poprzednim sezonie.

Drużyna ZAKSY z początku spisywała się nieco słabiej niż oczekiwano, notując na przemian zwycięstwo i przegraną. Od trzech kolejek jednak wrócili do swojej dobrej gry i zdobywania punktów do tabeli. Z pewnością będą bardzo trudnym rywalem. Nasz zespół także ma za sobą dwa dobre mecze, w których zdobył łącznie 5 oczek. Wczoraj na wyjeździe wygraliśmy z Cerradem Eneą Czarnymi Radom bez straty seta, a wcześniej u siebie pokonaliśmy w tie-breaku PGE Skrę Bełchatów. – Wykonaliśmy dobrą pracę i bardzo się z tego cieszymy. Dwa zwycięstwa z rzędu na pewno podbudują morale – mówił nasz trener Paweł Rusek

Mecz z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle rozegramy już w środę o godzinie 18:30 na naszym terenie hali RCS w Lubinie. Bilety dostępne tradycyjnie na stronie internetowej kupbilet.rcslubin.pl, a także stacjonarnie w kasie hali, także przed meczem! Wierzymy, że mimo środka tygodnia spędzicie z nami miły siatkarski wieczór. Do zobaczenia!

10. kolejka PlusLigi 2022/2023

Cuprum Lubin – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

23.11 (środa), godz. 18:30, HWS Regionalnego Centrum Sportowego, ul. Odrodzenia 28B w Lubinie