Mistrz Polski niestety zbyt silny

W meczu 11. kolejki zmagań PlusLigi podejmowaliśmy Grupę Azoty ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. Mecz zakończył się wygraną aktualnego mistrza Polski.

Lepiej w mecz weszli przyjezdni. Szybko zbudowali kilka oczek przewagi, ale nie pozwoliliśmy im się oddalić na zbyt duże prowadzenie. Dobrze prezentowaliśmy się w polu serwisowym, zwłaszcza Remek Kapica i Paweł Pietraszko, którzy zaserwowali po jednym asie (19:22). Walczyliśmy zacięcie, ale końcówka należała do gości.

W drugiej partii trener Paweł Rusek zastosował zmiany na ataku i rozegraniu, dzięki czemu na parkiecie pojawili się Kajetan Kubicki i Kuba Ziobrowski. Kędzierzynianie postawili jednak twarde warunki i wyszli na prowadzenie w meczu 2. W ostatnim secie z początku nawiązaliśmy wyrównaną walkę (7:7). Dobrze prezentowali się nasi środkowi M’Baye i Pietraszko, jednak mniej więcej w połowie seta dominować zaczęli przyjezdni z Kędzierzyna i doprowadzili mecz do końca, zabierając ze sobą komplet punktów.

MVP: Marcin Janusz

Cuprum Lubin – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (20:25, 11:25, 18:25)

Cuprum: Ferens (4), M’Baye (9), Pietraszko (6), Kapica (9), Pająk (2), Kovalov (2), Szymura (L) oraz Lorenc, Kubicki , Czerny (1), Zioborwski (2).

ZAKSA: Kaczmarek (15), Janusz, Wiltenburg (3), Śliwka (11), Pashytskyy (7), Żaliński (10), Shoji (L) oraz Karyagin, Stępień (1).