Grudniowa wyprawa na Mazury

AKTUALNOŚCI, MECZE

Przed nami drugi z rzędu mecz wyjazdowy. Już jutro na terenie rywala powalczymy o punkty z Indykpolem AZS-em Olsztyn w ramach 13. kolejki ligowych rozgrywek. Początek starcia o godz. 20:30. 

Początkowo spotkanie z olsztyńską ekipą miało odbyć się u nas w Lubinie. Nastąpiła jednak zamiana gospodarzy i grudniowy mecz zagramy w Iławskim Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji.

Siatkarze Indykpolu AZS w ostatnim czasie nie prezentują się najlepiej. Pomijając wygrane w tie-breaku starcie z ligowym beniaminkiem ze Lwowa, ekipa Javiera Webera przegrała 5 spotkań, m.in. z Treflem Gdańsk, PSG Stalą Nysa czy Projektem Warszawa. W meczu ostatniej kolejki mierzyła się ze Ślepskiem Malow Suwałki, a o zwycięstwie zadecydował tie-break na korzyść suwałczan. Nasza drużyna jest natomiast na fali wznoszącej. Poza porażką w meczu z mistrzem Polski – Grupą Azoty ZAKSĄ, pokonaliśmy w ostatnim czasie PGE Skrę Bełchatów, Jastrzębski Węgiel i ekipę z Radomia. Nie można spodziewać się jednak łatwego meczu w Iławie, gdyż obie drużyny będą dążyły do zdobycia potrzebnych im punktów, które dadzą awans w ligowej tabeli.

W tabeli między zespołami jest zaledwie punkt różnicy. My na swoim koncie uzbieraliśmy dotąd 13 oczek, a olsztynianie jeden punkt więcej. Bilans zwycięstw i porażek mamy jednak identyczny: 5 triumfów i 7 przegranych.

Mecz z Indykpolem AZS-em Olsztyn odbędzie się w ramach już 13. plusligowej kolejki, a rozegramy go już jutro o godzinie 20:30. Zapraszamy na krótki wypad na Mazury i zawitanie do hali w Iławie, a jeśli nie, to polecamy transmisję telewizyjną na kanale Polsatu Sport. Trzymajcie za nas kciuki!

13. kolejka PlusLigi 2022/2023

Indykpol AZS Olsztyn – Cuprum Lubin

03.12 (sobota), godz. 20:30, Iławskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji, ul. Niepodległości 11B, Iława