Hubert Węgrzyn zamyka skład Miedziowych na nowy sezon

AKTUALNOŚCI

Wreszcie nadszedł ten moment! Dziś witamy ostatniego nowego zawodnika, który w przyszłym sezonie będzie reprezentował nasze miedziowe barwy. Do drużyny dołącza środkowy Hubert Węgrzyn. Witamy gorąco w Lubinie! 

Swoją siatkarską karierę Hubert zaczynał w młodzieżowych zespołach PGE Skry Bełchatów. Na swoim koncie ma złoto mistrzostw Polski juniorów zdobyte w 2018 roku. W PlusLidze zadebiutował w wieku 19 lat w barwach Skry, ale co ciekawe… w meczu przeciwko naszej drużynie. Po sezonie 2018/2019 Węgrzyn przeniósł się do pierwszoligowej drużyny – SPS Chrobry Głogów, gdzie spędził ostatnie cztery lata, doskonaląc swoje siatkarskie umiejętności.  

Hubert Węgrzyn to solidny zawodnik, który w minionym sezonie był jednym z podstawowych graczy „Chrobrego” i, co warto dodać, najlepiej blokującym w drużynie. Zatrzymał rywali na siatce 65 razy. Najwięcej w jednym spotkaniu udało mu się zablokować 7-krotnie, w meczu z BKS-em Visłą Bydgoszcz. Łącznie wywalczył 234 punkty, raz został wyróżniony statuetką dla najlepszego zawodnika meczu w starciu z Mickiewiczem Kluczbork. Skończył wtedy 10 na 11 ataków, notując aż 91% skuteczności. Do tego nie popełnił ani jednego błędu własnego.  

Po czterech latach Hubert powraca do PlusLigi, ale tym razem kierunkiem na jego siatkarskiej mapie będzie Lubin. – Cieszę się, że dostałem swoją szansę i zamierzam ją wykorzystać. Od dawna marzyłem o grze w PlusLidze. Możliwości rozwoju oraz rywalizacji w jednej z najlepszych lig w Europie to marzenie niejednego zawodnika – mówi Węgrzyn. 

W nadchodzącym sezonie chcę dać z siebie wszystko i pomóc drużynie jak tylko będę mógł. Mam nadzieję, że zdrowie będzie dopisywało i sprawimy razem niejedną niespodziankę. Swoje własne przygotowania zacząłem w połowie czerwca. Teraz jestem w stałym kontakcie ze sztabem trenerskim i realizuję nowy plan treningowy – mówi ambitny środkowy. 

Hubert, witamy gorąco w Lubinie!

_________________________

Hubert Węgrzyn

Data urodzenia: 6 stycznia 2000

Pozycja: środkowy 

Wzrost: 200 cm 

Zasięg w ataku: 348 cm 

Poprzedni sezon: SPS Chrobry Głogów