Kadra U21 powalczy o miejsca 5-8. na mistrzostwach świata

Reprezentacja Polski U21 w składzie z Kajetanem Kubickim niestety nie powalczy o medale mistrzostw świata w Bahrajnie. Biało-czerwoni zagrają o miejsca 5-8.

Zaczynając pokrótce od fazy grupowej… Polacy trafili do grupy C, gdzie zmierzyli się kolejno z Indiami, Kanadą i Bułgarią. Pierwsze dwa spotkania wygrali tracąc zaledwie jednego seta. Więcej problemów sprawiło im starcie z Bułgarią, w którym musieli uznać wyższość rywala w tie-breaku. Z tym przeciwnikiem zmierzyli się także w kolejnym etapie mistrzostw – ćwierćfinałach rozgrywanych na grupy. Niestety i tym razem nie udało się pokonać mocnego zespołu Bułgarów.

Po wyjściu z grupy C Polacy trafili do grupy E (ćwierćfinałowej), gdzie niestety nie mieli łatwo. Ulegli w trzech setach kolejno Iranowi i Bułgarii. Pozytywnym akcentem zakończyli ten etap rozgrywek, wygrywając 3:0 z reprezentacją Tajlandii, co niestety nie zagwarantowało im wejścia do najlepszej czwórki MŚ U21. W weekend Biało-czerwoni zagrają o 5. miejsce.