Pierwsze spotkanie 2022 roku w Lubinie – mecz z Projektem Warszawa!

AKTUALNOŚCI, MECZE

Nie ma co ukrywać – przełom roku 2021 i 2022 jest dla nas niezwykle pracowity. W miniony czwartek mierzyliśmy się z Asseco Resovią, we wtorek zagramy wyjazdowe starcie z PGE Skrą Bełchatów, a w sobotę 8 stycznia podejmiemy Projekt Warszawa. Już teraz serdecznie zapraszamy na ten mecz!

W tym sezonie tak się złożyło, że rundę rewanżową zaczynamy razem z nowym rokiem. Pierwszym spotkaniem, jakie rozegramy u siebie w Lubinie w 2022 roku, będzie mecz z Projektem Warszawa w sobotę 8 stycznia o godzinie 14:45.

Projekt Warszawa w pierwszej rundzie przegrał tylko 3 spotkania na 13 (z Grupą Azoty ZAKSĄ, PGE Skrą i Asseco Resovią). Na swoim koncie ma 28 punktów i w tabeli zajmuje 3. miejsce. Warszawianie są też jedną z trzech najlepiej blokujących ekip w lidze, do tej pory zablokowali rywali 130 razy (najwięcej Piotr Nowakowski – lider klasyfikacji blokujących PlusLigi). Najlepiej punktującym w zespole sobotnich rywali jest przyjmujący Bartosz Kwolek. Po naszej stronie niezmiennie najskuteczniejszy jest Remigiusz Kapica (będący na 3. miejscu rankingu punktujących PlusLigi), ale wysoko w rankingu są także Wojciech Ferens oraz Marcin Waliński.

W pierwszej rundzie w Warszawie graliśmy drugą kolejkę rozgrywek. Po dwugodzinnej walce mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla gospodarzy. Najlepszym zawodnikiem został wtedy wybrany Bartosz Kwolek. Po naszej stronie najskuteczniejszy był Remek Kapica z liczbą 19 oczek.

Na spotkanie z Projektem Warszawa zapraszamy każdego kibica siatkówki, a w szczególności naszych najmłodszych fanów! Pora będzie odpowiednia, bo spotkanie rozegramy w sobotę o godzinie 14:45! Przyjdźcie i kibicujcie nam na żywo. Do zobaczenia! Transmisja telewizyjna w Polsacie Sport.

15. kolejka PlusLigi 2021/2022

Cuprum Lubin – Projekt Warszawa

Sobota (08.01.2022), godz. 14:45, HWS Regionalnego Centrum Sportowego, ul. Odrodzenia 28b, Lubin

 

Fot. Emilia Jankun