Rozpoczynamy rundę rewanżową

AKTUALNOŚCI, MECZE

Pierwszym rywalem naszej drużyny w 2022 roku będzie PGE Skra Bełchatów. Z ekipą Slobodana Kovacia zmierzymy się już jutro w wyjazdowym meczu o godzinie 17:30. Liczymy na Wasze wsparcie sprzed telewizorów.

Spotkaniem z PGE Skrą rozpoczynamy nie tylko nowy rok, ale także rundę rewanżową tegorocznych rozgrywek PlusLigi. Za nami już 13 meczów, podczas których mieliśmy wiele wzlotów, ale też upadków. Mamy nadzieję, że rozpoczynający się rok będzie obfitował w większe zdobycze punktowe.

Nasz jutrzejszy rywal znajduje się na 5. miejscu w tabeli PlusLigi, ale liczbę punktów (27 oczek) ma taką samą co czwarty zespół, czyli Aluron CMC Warta Zawiercie. Nasza drużyna pierwszą rundę skończyła na 10. pozycji, mając na koncie 12 oczek. Liderzy obydwu drużyn znajdują się w najlepszej piątce rankingu ligowych punktujących. Nasz Remigiusz Kapica stoi „na najniższym stopniu podium”, czyli jest trzeci w lidze. W ciągu 13 meczów zdobył aż 216 punktów (w tym zaserwował 24 asy – 4. miejsce klasyfikacji najlepiej zagrywających). Najskuteczniejszy w ekipie PGE Skry jest natomiast Aleksandar Atanasijević. Atakujący wywalczył 211 oczek (5. miejsce rankingu). Warto też wspomnieć o środkowym bełchatowian Karolu Kłosie, który zablokował rywali 38 razy, co jest najlepszym wynikiem w lidze (ex aequo z Piotrem Nowakowskim).

Spotkaniem z PGE Skrą otwieraliśmy tegoroczny sezon 2021/2022 na własnym terenie w Lubinie. Wtedy przyjezdni po wielkiej walce i ponad dwóch godzinach gry zwyciężyli 3:1. Jak będzie tym razem? Zapraszamy do śledzenia jutrzejszego spotkania w telewizji na kanale Polsat Sport!

14. kolejka PlusLigi 2021/2022

PGE Skra Bełchatów – Cuprum Lubin

Wtorek (04.01), godz. 17:30, Hala „Energia”, ul. Dąbrowskiego 11a, Bełchatów