Japońska precyzja na rozegraniu Miedziowych!

AKTUALNOŚCI

Miło nam poinformować, że reprezentant Japonii, uczestnik tegorocznych igrzysk olimpijskich i jeden z liderów swojej drużyny Masahiro Sekita dołącza do zespołu Cuprum Lubin! W nadchodzącym sezonie będzie on prowadził grę Miedziowych razem z polskim rozgrywającym Przemysławem Stępniem.

Ostatnie trzy sezony Masahiro Sekita spędził w japońskim klubie Sakai Blazers z Osaki. Wcześniej w latach 2015-2018 reprezentował barwy Panasonic Panthers, czyli wielokrotnego mistrza Japonii. W tym okresie przez dwa lata grał u boku kapitana polskiej reprezentacji w siatkówce – Michała Kubiaka.

Sekita występuje w kadrze narodowej Japonii od 2016 roku . Rozgrywający brał udział w tegorocznej Lidze Narodów w Rimini, ale przede wszystkim występował na igrzyskach olimpijskich w Tokio, które niedawno się zakończyły. Reprezentacja Japonii w tych rozgrywkach pokazała się z bardzo dobrej strony, kończąc zmagania grupowe na trzecim miejscu i otrzymując awans do ćwierćfinału. Sekita był jednym z liderów swojej kadry i zanotował wspaniały występ!

Do tej pory rozgrywający występował razem z kadrą Japonii na licznych międzynarodowych imprezach, podczas których w 2019 r. zdobył brązowy medal Mistrzostw Azji i Oceanii. Ma także na swoim koncie mistrzostwo Japonii z 2018 roku, wicemistrzostwo z 2016 r. i Puchar Cesarza z 2017. Cuprum Lubin jest pierwszym zagranicznym klubem w karierze 27-letniego Japończyka. Dla nas jednak Masahiro Sekita nie jest pierwszym graczem pochodzącym z Dalekiego Wschodu. W sezonie 2018/2019 miedziowych barw bronił jego rodak i imiennik Masahiro Yanagida.

Masahiro, witamy w Polsce! Witamy w Lubinie!

Nadchodzący sezon będzie Twoim pierwszym w Polsce. Czego najbardziej jesteś ciekaw?

Nigdy wcześniej nie miałem okazji być w Polsce. Jestem bardzo podekscytowany i ciekawy wszystkiego, co mnie tutaj spotka.

Co do tej pory słyszałeś o Polsce?

Obiło mi się o uszy, że w Polsce siatkówka jest sportem narodowym.

Jaki jest Twój plan na nadchodzący sezon?

Chciałbym wygrać najwięcej, ile tylko będzie możliwe!

O czym marzysz?

Moim marzeniem jest zostać zawodnikiem międzynarodowym.

______________________________________________

Masahiro Sekita

Narodowość: japońska

Data urodzenia: 20 listopada 1993

Pozycja: rozgrywający

Wzrost: 175 cm

Zasięg w ataku: 311 cm

Poprzedni sezon: Sakai Blazers (JPN)