Jedziemy do miasta mistrza Polski

AKTUALNOŚCI, MECZE

Na koniec fazy zasadniczej pozostały nam 3 mecze z bardzo mocnymi drużynami: Jastrzębskim Węglem, Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle oraz Asseco Resovią. Pierwsze starcie z aktualnym mistrzem Polski i wiceliderem tabeli PlusLigi rozegramy już w niedzielę 20 marca o godzinie 20:30 w Jastrzębiu-Zdroju.

Przed nami trudne zadanie, bo Jastrzębski Węgiel w tym sezonie (podobnie zresztą jak w minionym) spisuje się bardzo dobrze. Do tej pory jastrzębianie rozegrali 21 meczów, przegrywając zaledwie 3 z nich. Na swoim koncie mają 54 punkty. Drużyna mistrza Polski bierze także udział w Lidze Mistrzów. W środę rozgrywała mecz ćwierćfinałowy z włoskim Cucine Lube Civitanova. Spotkanie przyniosło ogromne emocje, trwało pięć długich setów, po których ostatecznie triumfowała polska drużyna. To drugi raz z rzędu, gdy polski zespół wyeliminował z Ligi Mistrzów włoskiego giganta. Rok temu dokonała tego ZAKSA. Jastrzębianie po tym meczu pewnie będą nieco zmęczeni, ale nie ulega wątpliwości, że do spotkania z nami staną zmotywowani i będą chcieli zdobyć komplet punktów. My także łatwo się nie poddamy.

Mecz z Jastrzębskim Węglem zaplanowany jest na najbliższą niedzielę o godzinie 20:30. Transmisję ze spotkania przeprowadzi telewizja Polsat Sport. Liczymy na Wasze wsparcie sprzed telewizorów!

24. kolejka PlusLigi 2021/2022

Jastrzębski Węgiel – Cuprum Lubin

Niedziela (20.03.2022), godz. 20:30, HWS w Jastrzębiu-Zdroju, ul. Jana Pawła II 6, Jastrzębie Zdrój