Jurajscy Rycerze lepsi w meczu kontrolnym

AKTUALNOŚCI, MEDIA

W piątkowe popołudnie nasza drużyna zmierzyła się z Aluron Virtu CMC Zawiercie w ramach kolejnego przed sezonowego sparingu. Zwycięstwo 3:1 odnieśli na własnym parkiecie zawiercianie.

Pojedynek lepiej otworzyli gospodarze, którzy szybko zbudowali sobie wysoką przewagę (8:4, 16:11), którą utrzymywali do końca partii wygrywając 25:18. W kolejnym secie na parkiecie trwała wyrównana walka punkt za punkt 16:15), dopiero seria skutecznych zagrań Marcina Walińskiego pozwoliła zawiercianom odskoczyć w końcówce i wygrać drugą odsłonę 25:21. Trzecia odsłona podobnie, jak poprzednia dała kibicom sporo emocji. Mocne wymiany, punktowe bloki i asy serwisowe nakręcały grę obydwu drużyn. O ostatecznym wyniku zadecydowała walka w końcówce, którą ponowie wygrali zawodnicy Aluron Virtu CMC (25:23). Trenerzy obydwu drużyn umówili się na dodatkowego seta – który również byył niezwykle wyrównany, ale to Miedziowi w końcówce zachowali zimną krew wygrywając 26:24.

Najwięcej punktów w szeregach Cuprum Lubin zdobył Jakub Ziobrowski – 17 „oczek”.

Aluron Virtu CMC Zawiercie – Cuprum Lubin 3:1 (25:18, 25:21, 25:23, 24:26)

Cuprum Lubin: Gorzkiewicz, Domagała, Dvoranen, Lipiński, Sacharewicz, Zawalski, Gruszczyński (libero) oraz Makoś (libero), Maruszczyk, Ziobrowski, Tavares, Biegun, Morozau, Smoliński.