Zapraszamy na Memoriał im. Jana Rutyńskiego

AKTUALNOŚCI, MEDIA

W pierwszy weekend października rozegrany zostanie Memoriał im. Jana Rutyńskiego. Udział w nim wezmą zespoły Cuprum Lubin, Jastrzębskiego Węgla, MKS-u Będzin oraz BKS-u VISŁA Bydgoszcz.

Po raz piąty zostanie rozegrany Memoriał im. Jana Rutyńskiego upamiętniający jednego z założycieli naszego klubu. Co roku w okresie przygotowawczym Cuprum Lubin organizuje turniej mający podtrzymywać pamięć o Janku.

4 października o godz. 16:30 na parkiet wybiegnie zespół Cuprum Lubin, który zmierzy się z drużyną BKS VISŁA Bydgoszcz. Po pierwszym meczu odbędzie się oficjalnie rozpoczęcie Memoriału, a po nim rozpocznie się pojedynek pomiędzy Jastrzębskim Węglem i MKS-em Będzin. Zwycięzcy tych meczów zagrają o I miejsce, które rozegrane zostanie około godz. 13:00 w sobotę, przegrani z kolei zawalczą o III miejsce, które rozpocznie się o godz. 11:00.

Memoriał im. Jana Rutyńskiego rozegrany zostanie już po raz piąty. Jan Rutyński był jednym z założycieli Cuprum Lubin, jako wiceprezes rozpoczynał budowę klubu od podstaw, wkładając całe swoje serce i dzieląc się wiedzą. Przyjaciele, zawodnicy wspominają go jako ciepłego człowieka, który zawsze wspierał dobrą radę i można z nim było porozmawiać na każdy temat. Jan Rutyński swoją przygodę z Cuprum rozpoczął jako zawodnik występując w czwartej lidze w barwach ukochanego klubu. W ciągu kilku lat porzucił swoje sportowe ambicje i rozpoczął budowanie profesjonalnego klubu. Pomagał wszystkim, którym zależało na rozwoju Klubu i siatkówki w Lubinie. Zawsze gotowy do znalezienia kompromisu, starał się zrozumieć różne punkty widzenia. Nigdy nie odmawiał pomocy, a ludzie byli dla niego najważniejsi. Stawiał ich na pierwszym miejscu, co czasami nie szło w parze z interesem klubu. Powodowało to jednak, że Janek był punktem odniesienia dla wszystkich, którzy z różnych powodów potrzebowali pomocy w obraniu właściwego kierunku czy przewartościowaniu swojego świata.

Janek nie dożył pierwszego meczu w ekstraklasie, ale tuż przed śmiercią już wiedział, że jego klub w niej wystąpi. Jego największym jednak sukcesem jest to, że w pamięci wszystkich ludzi, którzy go znali był po prostu dobrym człowiekiem.

 

Jak każdego roku wstęp na Memoriał im. Jana Rutyńskiego jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!

 

Plan spotkań w trakcie Memoriału im. Jana Rutyńskiego:

Piątek (04.10.2019)

godz. 16:30 Cuprum Lubin – BKS VISŁA Bydgoszcz

godz. 18:50 Oficjalne otwarcie turnieju

godz. 19:00 Jastrzębski Węgiel – MKS Będzin

Sobota (05.10.2019)

godz. 10:00 mecz o III miejsce

godz. 13:00 mecz o I miejsce