Kaczmarek: Naszym atutem są nasi kibice

AKTUALNOŚCI

Już jutro siatkarze Cuprum Lubin podejmą na własnym boisku BBTS Bielsko-Biała. Początek spotkania 19. kolejki rundy zasadniczej PlusLigi rozpocznie się o godzinie 18:00.

Poprzednie spotkanie „miedziowi” siatkarze rozegrali na wyjeździe. W hali w Chęcinach mierzyli się z Effectorem Kielce. Mimo dobrego początku ostatecznie ulegi podopiecznym Damiana Daszkiewicza 2:3. – Do zwyciestwa z Kielcami zabraklo baaaaaaardzo niewiele. Prowadzilismy 2:0 w setach i 24:21 w trzeciej partii. Niestety ostatecznie nie udalo sie tego spotkania wygrać – mówi nasz przyjmujący Łukasz Kaczmarek. – Taki jest sport. Przeciwnicy złapali „wiatr w żagle” po wygraniu trzeciego seta. Nam z kolei porażka w tej partii podcięła troszkę skrzydła i niestety nie udało nam się wyjść z tego pojedynku zwycięsko – kontynuuje młody siatkarz.

Jutrzejszy przeciwnik Cuprum to BBTS Bielsko-Biała. W pierwszym meczu rundy zasadniczej nasi siatkarze ulegli tej niżej notowanej ekipie w hali „Pod Dębowcem”. A jak będzie tym razem? – Będziemy w tym spotkaniu walczyć o 3 pkt jak w każdym innym. Dodatkową motywacją będzie dla nas na pewno ostatnia porażka z Kielcami, po której będziemy chcieli pokazać, że to był przysłowiowy „wypadek przy pracy”. Również fakt, że ulegliśmy bielszczanom w pierwszej rundzie dodatkowo nas zmotywuje – mówi Łukasz Kaczmarek. – Wyjdziemy na boisko na to spotkanie z wielką wolą walki i zwyciestwą i mam nadzieję, że potoczy się po naszej myśli – kontynuuje z uśmiechem siatkarz.

Spotkanie z ekipą BBTS-u Bielsko-Biała będzie pierwszym z czterech, które „miedziowi” rozegrają na własnym parkiecie. – Naszym atutem jest nasza hala i na pewno nasi kibice. Do tego dochodzi wielka chęć rewanżu za porażkę w pierwszej rundzie – opowiada o jutrzejszym spotkaniu Łukasz. – Mieliśmy analizę zespołu z Bielska-Białej i wiem, że jesteśmy bardzo dobrze przygotowani do tego spotkania. Mam nadzieję, że 3 punkty zostaną w Lubinie – kończy siatkarz.

Początek spotkania z BBTS-em Bielsko-Biała zaplanowano na godzinę 18:00. Mamy nadzieję, że licznie zgromadzeni kibice będą mocno dopingować zespół Cuprum i pomogą im odnieść tak potrzebne teraz zwycięstwo. W najbliżsżą sobotę „miedziowi” podejmą na własnym parkiecie aktualnego mistrza Polski – Asseco Resovię Rzeszów.