Kaczmarek: Założenie jest jedno i to samo – 3 punkty!

AKTUALNOŚCI

Dzisiaj nasi siatkarze zmierzą się z Jastrzębskim Węglem w rozgrywanym awansem meczu 23. kolejki rundy zasadniczej PlusLigi.

Będzie to kolejny mecz „miedziowych” na własnym parkiecie, który ostatnio jest dla nich bardzo szczęsliwy. Po pokonaniu aktualnego mistrza Polski – Asseco Resovii Rzeszów 3:0, lubinianie w tym samym stosunku setów w minioną sobotę odprawili wicemistrza – LOTOS Trefl Gdańsk. Co sprawia, że podopieczni trenera Cretu są teraz w stanie konkurować i pokonywać najlepszych? – Myslę, że na boisku widać większą energię i dużo większą radosć ze zdobywania punktów – mówi Łukasz Kaczmarek, jeden z bohaterów poprzednich dwóch spotkań. – Wydaje mi się, że własnie to nas nakręca – dodał z usmiechem nominalny przyjmującym, występujący ostatnio na ataku.

Kolejny przeciwnik „miedziowych” – Jastrzębski Węgiel to drużyna złożona zarówno z doswiadczonych ligowców, jak rozgrywający Michał Masny, jak również z siatkarzy, którzy na parkietach PlusLigi dopiero debiutują, np. libero Adrian Mihułka. To połączenie powoduje, że ekipa prowadzona przez trenera Lebedewa jest w stanie napsuć sporo krwi nawet tym najlepszym. – Dla nas założenie jest jedno i to samo, które mielismy ostatnio – 3 pkt – mówi Łukasz Kaczmarek. – Wyjdziemy bardzo zdeterminowani na to spotkanie, ponieważ jesli wygramy z Jastrzębskim Węglem to wyprzedzamy ich w tabeli i na pewno to spotkanie ma przez to bardzo wysoką wagę – kontynuuje młody zawodnik „miedziowych”.

Już od kilku kolejek Cuprum Lubin oraz Jastrzębski Węgiel sąsiadują ze sobą w ligowej tabeli. Kilka „oczek”, które ich dzielą, mogą zaważyć o tym, kto będzie walczył o wyższą lokatę na koniec sezonu. Czym zatem siatkarze ze Sląska mogą zagrozić lubinianom? – Moim zdaniem ich wielkim atutem jest bardzo dobry rozgrywajacy, jakim niewątpliwie jest Michal Masny. Dzięki niemu grają bardzo szybką siatkowkę – opowiada Kaczmarek. – Uważam jednak, że jesli my również zagramy swoją dobrą siatkówkę, na takim poziomie na jakim zagralismy z Asseco Resovią i LOTOSem Treflem to będzie dobrze – kończy z usmiechem siatkarz.

Początek meczu zaplanowano na godzinę 18:00. Spotkanie pokaże telewizja Polsat Sport oraz Polsat Sport HD. Mamy jednak nadzieję, że nasi kibice tłumnie pojawią się w hali przy ul. Odrodzenia 28B, aby osobiscie dopingować siatkarzy Cuprum!