KGHM Polska Miedź kolejny sezon z Cuprum Lubin!

AKTUALNOŚCI

W środę odbyła się konferencja prasowa, podczas której podpisany został list intencyjny z naszym sponsorem strategicznym KGHM Polska Miedź S.A. Podczas tej konferencji ogłosiliśmy również pierwszego zawodnika naszej drużyny w nadchodzącym sezonie – Wojciecha Ferensa.

Podczas konferencji głos zabrali dyrektor naczelna ds. Komunikacji w KGHM Polska Miedź SA – Lidia Marcinkowska-Bartkowiak, wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej – Ryszard Czarnecki, prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Siatkowej – Wojciech Rozdolski, prezes naszego klubu – Tomasz Tycel, pierwszy trener Cuprum Lubin – Paweł Rusek oraz przyjmujący Miedziowych Wojciech Ferens.

 

Lidia Marcinkowska-Bartkowiak:

To dla nas bardzo dobra wiadomość, że będziemy kontynuować współpracę. Za nami bardzo trudny rok i trudny czas dla nas wszystkich, a zwłaszcza dla klubów, których działanie jest oparte na kibicach. Cały sezon zagrany bez publiczności to niezwykle wymagająca sytuacja dla klubów sportowych. Zdajemy sobie sprawę, że sport będzie odgrywał niezwykle ważną rolę w najbliższych miesiącach, gdy powoli będziemy wychodzić z kryzysu pandemicznego. Chcemy więc zapewnić, że utrzymujemy wsparcie finansowe dla Cuprum Lubin w sezonie 2021/2022. Wierzymy, że wszystkie kluby, które wspieramy (w tym nasza flagowa Miedziowa drużyna siatkówki), dadzą sobie świetnie radę w nowych realiach. Ze swej strony obiecujemy trzymać „finansowe kciuki”. I bardzo mocno wierzymy, że w zbliżającym się sezonie będziemy dopingować klub już na żywo z trybun. Mocno zależy nam na tym, by inwestować w siatkówkę szczególnie w naszym rodzinnym mieście – w Lubinie, gdzie bije serce KGHM. Cieszymy się, że mamy tutaj przedstawiciela PlusLigi. Zależy nam na tym, by mieć tutaj mistrzów Polski, bo dlaczego nie w Lubinie? Do tego będziemy dążyć w kolejnych sezonach. Myślimy długofalowo i wierzę głęboko, że razem możemy naprawdę wiele zdziałać.

 

Ryszard Czarnecki:

Wielkie podziękowania kieruję w stronę KGHM-u, bo inwestycja w siatkówkę to dobra decyzja. Dziękuję za otwartość na ten sport, bo widać, że KGHM jest strategicznym partnerem dla siatkówki na Dolnym Śląsku. Pozycja siatkówki w Polsce się umacnia, na co wskazują wyniki medialne oglądalności z zeszłego sezonu. Ostatnie badania wskazują, że PlusLiga jest na drugim miejscu w rankingu oglądalności wszystkich lig w Polsce po Ekstraklasie piłkarskiej. To pokazuje potęgę siatkówki w Polsce jako sportu narodowego, a ta zależy właśnie od takich sponsorów jak KGHM: stałych, systematycznych, którzy wiedzą, że warto w ten sport inwestować.

Bardzo mnie cieszy, że nowym trenerem Miedziowych został Paweł Rusek. Zaliczył on już swój trenerski debiut, prowadząc drużynę KGHM Cuprum Lubin w pierwszych historycznych rozgrywkach Grand Prix PLS na piasku. To zawsze wzbudza wielkie emocje, gdy były zawodnik tak szybko zostaje trenerem. Wierzę jednak w Pawła i bardzo mocno trzymam za niego kciuki. Cieszy również pozostanie w zespole Wojciecha Ferensa, który w zeszłym sezonie był podporą drużyny. Wierzę, że nadchodzący sezon przyniesie jeszcze większy progres punktowy.

 

Wojciech Rozdolski:

Podpisuję się pod wszystkim, co powiedział Pan Ryszard Czarnecki. Zgadzam się, że wsparcie KGHM Polska Miedź dla Dolnego Śląska jest ogromnie ważne. Mogę zapewnić, że klub z Lubina otrzyma duże wsparcie od Dolnośląskiego Związku Piłki Siatkowej. Dla DZPS-u niezwykle ważne jest siatkarskie kształcenie młodzieży, a Cuprum Lubin zajmuje się tym na etapie młodzików i juniorów młodszych. Dziękuję też Prezesowi Czarneckiemu za ogromne wsparcie dla regionu Dolnego Śląska.

 

Tomasz Tycel:

Bardzo mnie cieszy, że w kolejnym sezonie logo KGHM-u ponownie zagości na koszulkach Cuprum Lubin. Myślę, że poprzedni sezon udowodnił, że warto na nas stawiać. Tak jak wspomniał Pan Prezes Ryszard Czarnecki, poprawiliśmy swoje zdobycze punktowe i miejsce w tabeli w porównaniu z zeszłym sezonem. Naszym celem jest rozwój. W nadchodzącym sezonie za drużynę będzie odpowiadał nowy szkoleniowiec – Paweł Rusek. Jest to człowiek związany z nami od wielu lat, dobrze znający klub. Przejmie on obowiązki pierwszego trenera i wierzę, że świetnie spisze się w nowej roli i zapewni nam dobre wyniki sportowe.

 

Paweł Rusek:

Ogromnie dziękuję za obdarzenie mnie takim zaufaniem. Jest to dla mnie duże wyzwanie, ale bardzo się z tego cieszę. Dziękujemy spółce KGHM Polska Miedź za zapewnienie stabilizacji finansowej dla zawodników i klubu, bo jest to dla nas bardzo ważne. Wiem, że gdy zawodnik jest spokojny, to trener może spokojnie pracować. Uważam, że nasza przyszłosezonowa drużyna będzie miała jeszcze silniejszy charakter niż w zeszłym roku. Mamy kilku doświadczonych graczy i wierzę, że stworzą oni silny trzon drużyny. Jestem przekonany, że w przyszłym sezonie pokażemy, na co nas stać.

 

Wojciech Ferens:

Na wstępie chciałem podziękować za zaufanie względem mnie i za tak wiele ciepłych słów. Jestem szczęśliwy, że otrzymałem kolejny kredyt zaufania i dołożę wszelkich starań, by poprawiać swoje wyniki osobiste i zespołowe. Cuprum Lubin daje nam wiele możliwości i każdy z nas – zawodników – czuje się tutaj prawie jak w domu. Cieszę się, że w kolejnych sezonach będę mógł reprezentować miedziowe barwy. Mam ogromną nadzieję wreszcie zobaczyć kibiców w hali, bo bardzo za nimi wszyscy tęsknimy. Liczę, że w przyszłych sezonach będziemy poprawiać swoje wyniki i piąć się w górę. Wiem, że każdy mecz będzie meczem ogromnej walki. Wszystkie kluby zrobiły teraz bardzo ciekawe ruchy transferowe i trzeba będzie naprawdę mocno walczyć. Ale cieszy mnie, że nasza drużyna właśnie taka jest – waleczna, bo nieraz pokazaliśmy, że potrafimy wygrywać z najlepszymi.