Wojciech Ferens zostaje w Lubinie na dłużej!

AKTUALNOŚCI

Czas, by rozpocząć kompletowanie miedziowej drużyny na nadchodzący sezon 2021/2022! Pierwszym elementem układanki będzie nasz filar w przyjęciu i ogromna moc na skrzydle minionego sezonu. W drużynie Cuprum Lubin zostaje Wojciech Ferens! Przyjmujący będzie reprezentował Miedziowe barwy przez kolejne 3 sezony!

Doświadczony przyjmujący dołączył do naszego zespołu przed rokiem i od początku stał się pewnym punktem w drugiej linii boiska. Zanotował w naszych barwach jeden z najlepszych sezonów w swojej karierze. Łącznie wywalczył 345 punktów, co uczyniło go drugim najlepiej punktującym (po Ronaldzie Jimenezie) zawodnikiem naszej ekipy. W klasyfikacji ogólnej PlusLigi uplasował się na dobrym 20. miejscu.

Wojciech Ferens to niesamowicie pracowity zawodnik, który wykonuje bardzo solidną pracę na treningach i meczach. Mimo że jego wkład w mecze jest ogromny, to w zeszłym sezonie tylko raz otrzymał statuetkę dla najlepszego zawodnika meczu. Jest naszym cichym bohaterem, którego pracy może nie widać, ale jest ona kluczowa dla drużyny. Właśnie teraz chcemy ją wyróżnić. Z wielką przyjemnością informujemy, że klub przedłużył kontrakt z Wojciechem Ferensem na 3 kolejne sezony! Mamy wielką nadzieję, że nadchodzące lata będą dla niego równie owocne, co poprzedni rok!

Wojtek, bardzo cenimy Twoją pracę i cieszy nas, że zostajesz z nami na dłużej!

To będzie Twój drugi sezon w Lubinie, co o tym zadecydowało?

Przede wszystkim wspaniała atmosfera w Lubinie. Bardzo dobrze się tutaj czuję i zostałem doceniony jako zawodnik. Miasto też jest świetne, więc jestem bardzo szczęśliwy, że zostaje w Cuprum Lubin na dłużej.

W zeszłym sezonie byłeś podporą drużyny w przyjęciu, takim cichym bohaterem. Liczysz na więcej statuetek MVP w nowym sezonie?

Jasne, że liczę! Głównie dlatego, że MVP wybiera się z wygranego zespołu, więc to świadczy o zwycięstwach Cuprum Lubin. Ale dla mnie najważniejsza jest dobra gra całej drużyny i będę robił wszystko, by zespół zawsze dawał z siebie na boisku 100%.

Jakie elementy siatkarskie podszlifowałeś w naszym klubie?

Na pewno przyjęcie zagrywki, ale to wynika z tego, że dużo czasu przebywałem na boisku. Zostałem obdarzony dużym zaufaniem i na parkiecie czułem się pewnie. Liczę, że tak samo będzie w przyszłym sezonie.

Czy jest coś, czym możesz nas jeszcze zaskoczyć?

Jeśli mam zaskakiwać, to może niech to zostanie moją słodką tajemnicą… Powiem tyle, że naprawdę mocno pracuję, by być w jak najlepszej formie.

Jaki według Ciebie będzie nadchodzący sezon?

Na pewno bardzo trudny i ciekawy. Wiele zespołów poczyniło świetne ruchy transferowe, liga będzie obfitować w zawodników z najwyższej półki. Natomiast wiem też, na co stać Cuprum Lubin i na pewno przed nikim nie zwiesimy głów!

______________________________________________________

Wojciech Ferens

Data urodzenia: 5 kwietnia 1991

Pozycja: przyjmujący

Wzrost: 194 cm

Zasięg w ataku:  358 cm

Poprzedni sezon: Cuprum Lubin