KGHM Polska Miedź SA sponsorem tytularnym Cuprum Lubin!

AKTUALNOŚCI

Z radością informujemy, że KGHM Polska Miedź S.A został sponsorem tytularnym naszego klubu! Od sezonu 2023/2024 nasza drużyna z dumą będzie występować w rozgrywkach Plus Ligi pod nazwą KGHM Cuprum Lubin.

KGHM Polska Miedź S.A. to lider na światowym rynku produkcji miedzi i srebra, ale również firma z głębokimi korzeniami lokalnymi. Od lat aktywnie wspiera sport w Zagłębiu Miedziowym i odgrywa strategiczną rolę w naszym klubie, z tym większą dumą do rozpoczynającego się sezonu Plus Liga przystąpimy jako KGHM Cuprum Lubin.

W piątek 13 października o godzinie 13:13 w siedzibie KGHM PM S.A. odbyła się konferencja prasowa, w której udział wzięli prezes Fundacji Polska Siatkówka – Ryszard Czarnecki, Wiceprezes Zarządu ds. Aktywów Zagranicznych – Mirosław Kidon oraz prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Siatkowej – Wojciech Rozdolski. Podczas spotkania z przedstawicielami prasy oficjalnie potwierdzono podpisanie 3-letniej umowy, na mocy której KGHM Polska Miedź S.A. będzie sponsorem tytularnym Cuprum Lubin S.A.

Gratuluję Klubowi sukcesu w postaci tej umowy. Podnosi ona prestiż Cuprum Lubin. Warto także zaznaczyć, że jest to kontrakt 3-letni. Dzięki temu prezes Tycel będzie mógł planować przyszłość w sposób racjonalny, a jest to ważne w kontekście ewentualnego zawężenia ligi do 14 drużyn. Gratuluję również KGHM instynktu biznesowego i inwestycji w siatkówkę, bo to dyscyplina, która dobrze się sprzedaje i opiera się na porządnych wynikach sportowych.” – powiedział prezes Czarnecki. Odniósł się również do historii klubu: „To już 10-ty sezon Cuprum w PlusLidze, tego najlepszego klubu siatkarskiego na Dolnym Śląsku. Klubu z niemałą przecież i okraszoną sukcesami historią”.

W swoim wystąpieniu prezes Kidon podkreślił, że„KGHM to firma, która czuje się odpowiedzialna za region i wielką uwagę kładzie na kształtowanie  relacji i wspieranie przede wszystkim naszych lokalnych społeczeństw. Wspieranie kghm’owskiego lubińskiego klubu Cuprum jest dla nas niezwykle istotne z punktu widzenia właśnie regionu i poparcia społecznego naszej troski o rozwój i aktywność przede wszystkim młodych, wstępujących do sportu”.

Prezes Tycel podziękował sponsorowi tytularnemu za wsparcie w postaci długoterminowej umowy o współpracy. Pokreślił, że Cuprum Lubin od początku swego działania jest związane z grupą kapitałową KGHM, gdyż pierwotnie właśnie z amatorskiego zaangażowania pracowników oddziałów KGHM powołano do życia w 2001 roku klub Cuprum Lubin i zgłoszono do rozgrywek ligowych pierwszą drużynę. „Dziś jest ten historyczny moment, w którym nasz największy i strategiczny sponsor wchodzi do nazwy naszej drużyny. To dla nas wielkie święto, ale i też wielkie wyzwanie, by godnie reprezentować firmę KGHM na parkietach Plus Ligi.”

Drużyna zadebiutuje pod nazwą KGHM Cuprum Lubin już 21.10.2023 r. rozgrywając pierwszy mecz w sezonie 2023/2024. Już dziś serdecznie zapraszamy na to spotkanie do hali lubińskiego RCS-u.