Komunikat Zarządu klubu Cuprum Lubin S.A. dotyczący połączenia klubów

AKTUALNOŚCI, MECZE, MEDIA

W tym roku mija 10 lat obecności Cuprum Lubin w rozgrywkach Profesjonalnej Ligi Siatkówki. W 2014 roku o awansie Cuprum Lubin do siatkarskiej ekstraklasy poza aspektem sportowym zadecydowało spełnienie dwóch kluczowych warunków. Pierwszym z nich był dostęp do nowo wybudowanej w Lubinie hali sportowej, spełniającej kryteria PlusLigi. Drugą istotną kwestią było zapewnienie finansowania, które zagwarantowałoby odpowiedni poziom sportowy zespołu.  W tym celu klub uzyskał deklaracje wsparcia na równym poziomie od dwóch strategicznych partnerów klubu: KGHM Polska Miedź SA oraz Miasta Lubin.

Po 10 latach współpracy formuła, na której opierała się działalność klubu Cuprum Lubin uległa wyczerpaniu z powodu braku wsparcia finansowego ze strony miasta. Klub nie będąc w stanie zastąpić tak dużego partnera biznesowego zmuszony został do poszukiwania alternatywnego rozwiązania.

Szansą na kontynuację walki na poziomie ekstraklasy okazała się fuzja kapitałowa klubów Cuprum Lubin S.A. i Siatkarski Gorzów Sp. z o.o. Dzięki połączeniu potencjałów, tradycji i doświadczenia dwóch środowisk siatkarskich oraz dzięki przychylności sponsorów, w tym przede wszystkim samorządu miasta Gorzowa Wielkopolskiego będziemy w stanie nadal rywalizować sportowo na parkietach PlusLigi.

Formalności dotyczące połączenia obu podmiotów zostały dopełnione w dniu 15.05.2024 r. W nadchodzącym sezonie 2024/2025 będziemy występować w PlusLidze jako klub Cuprum Stilon Gorzów S.A. Klub będzie miał siedzibę w Gorzowie Wlkp, a mecze domowe rozgrywane będą  w Hali Sportowo-Widowiskowej Arena Gorzów. Od sezonu 2024/2025 będziemy dysponować pierwszym zespołem  grającym w najwyższej klasie rozgrywek, drugim zespołem będącym zapleczem i rozgrywającym mecze na poziomie II Ligii oraz Akademią Siatkówki skupiającą najmłodszych adeptów tej dyscypliny.

Dziękujemy włodarzom Miasta Lubina za 10-letnie wsparcie organizacyjne i finansowe siatkarskiego Cuprum. Rozumiemy, że finansowanie sportu zawodowego nie jest priorytetem w obliczu realizowania innych, obowiązkowych zadań gminy miejskiej. Każdy sponsor ma prawo do decydowania o kierunkach swojego inwestowania.

Szczególne podziękowania kierujemy również do wszystkich kibiców i sympatyków Cuprum Lubin. Jesteśmy wdzięczni za to, że byliście z nami przez wszystkie lata i wspieraliście drużynę bez względu na okoliczności. Dziękujemy za liczne dowody wsparcia i zrozumienia także dla obecnej sytuacji. Wierzymy, że czerpiąc z tradycji siatkarskich obu klubów, stworzymy wspólnie nie tylko dobrą jakość sportową, lecz przede wszystkim nową siatkarską społeczność, zaangażowaną w walkę o najwyższe cele.