Kończymy fazę zasadniczą na 10. miejscu!

AKTUALNOŚCI, MECZE

Meczem w Rzeszowie zakończyliśmy fazę zasadniczą. Szukaliśmy swoich szans, ale tym razem niestety się nie udało. Asseco Resovia była zdeterminowana i wygrała na własnym terenie. Mimo to, zmagania pierwszej fazy kończymy na 10. pozycji i w play-offach powalczymy o 9. miejsce na koniec sezonu 2021/2022.

W sobotnim meczu niedyspozycja kilku naszych zawodników nieco zmodyfikowała skład wyjściowy. Całe spotkanie rozegrał nasz młody środkowy Jędrzej Kaźmierczak i zaprezentował się całkiem dobrze.

Gospodarze szybko zbudowali sobie znaczną przewagę (3:10). Postawili trudne warunki, ale potem do akcji wkroczył Grzegorz Bociek. Był skuteczny w ataku i na zagrywce, posłał dwa z rzędu asy serwisowe i pozwolił nam w części odrobić straty do trzech punktów (10:13). Niestety Resovia szybko wróciła do poprzedniej przewagi, zdobywając kilka punktów z rzędu. Przy końcówce ponownie zbliżyliśmy się na 3 oczka za sprawą skutecznych kontrataków i dobrych asekuracji m.in. Kaźmierczaka. Resovia jednak postawiła na swoim.

Po przerwie sytuacja była podobna. Znów rzeszowianie wyszli na prowadzenie, ale nie pozwoliliśmy odskoczyć już na tak duże prowadzenie (10:6). Niestety do czasu, gdy w pole serwisowe wszedł Sam Deroo. Gospodarze zdobyli cztery punkty z rzędu i wynik znów odjechał. W trzecią partię weszliśmy z Kamilem Maruszczykiem i Michałem Gierżotem w składzie. Do stanu 7:6 walka była wyrównana. Potem Resovia odskoczyła na cztery punkty (10:6), jednak sukcesywnie odrabialiśmy straty i trzymaliśmy się blisko, aż zremisowaliśmy 14:14. Nasza gra wyglądała dużo lepiej niż w poprzednich partiach. Lepiej broniliśmy oraz graliśmy skuteczniej w bloku. Remis utrzymał się do stanu 17:17, ale końcówka należała do gospodarzy.

MVP: Sam Deroo

Asseco Resovia Rzeszów – Cuprum Lubin 3:0 (25:19, 25:14, 25:20)

Asseco: Muzaj (8), Deroo (16), Kozamernik (10), Kochanowski (12), Drzyzga (1), Cebulj (11), Zatorski (L) oraz Bucki (3), Woicki, Buszek.

Cuprum: Waliński (5), Ferens (6), Bociek (8), Pietraszko (6), Kaźmierczak (4), Stępień (2), Szymura (L), Sas (L) oraz Maruszczyk (5), Gierżot (4).

 

Fot. PlusLiga / Grzegorz Winnicki