Kryś: Zespół z Częstochowy to bardzo dobra drużyna

AKTUALNOŚCI

Już dzisiaj rozegramy u siebie kolejne spotkanie rundy zasadniczej PlusLigi. W ramach 10. kolejki zmierzymy się z drużyną AZSu Częstochowa. Apetyty lubińskich siatkarzy są na pewno rozbudzone po środowym, pewnym zwycięstwie nad LOTOSem Treflem Gdańsk. – Z Lotosem zagraliśmy bardzo dobre spotkanie. Na pewno dodało nam to pewności siebie. Ciężko powiedzieć, czy to nam dzisiaj pomoże czy też nie – mówi przed spotkaniem Marcin Kryś. – Każdy mecz jest inny, ale na pewno będziemy chcieli w meczu z Częstochową potwierdzić naszą wysoką formę z Gdańska – kontynuuje drugi libero Cuprum.

AZS Częstochowa to jednak przeciwnik zupełnie inny i także do tego meczu trzeba było się odpowiednio przygotować. Obie ekipy odbyły już swoje poranne treningi w hali widowiskowo-sportowe przy ul. Odrodzenia 28B w Lubinie. Teraz zawodnicy mają czas na chwilę odpoczynku. Ponownie spotkają się na parkiecie po południu. – Zespół z Częstochowy to bardzo dobra drużyna. Na swoim koncie mają już kilka zwycięstw i na pewno są groźni dla każdego zespołu w lidze. W jej szeregach jest wielu młodych graczy, którzy potrafią być nieobliczalni i myślę, że właśnie to jest ich atutem – mówi Marcin. – My jednak będziemy chcieli narzucić swój styl gry od początku spotkania, realizując naszą taktykę i nie dać się rozwinąć zawodnikom AZS – kontynuuje sympatyczny libero.

Prowadzeni przez Marka Kardoša „akademicy” wygrali do tej pory trzy mecze i z 10. punktami zajmują obecnie 10. miejsce w tabeli PlusLigi. Cuprum z kolei po dopisaniu w środę do swojego konta kolejnych trzech „oczek” awansował o kilka miejsc i z czterema zwycięstwami zajmuje w tym momencie 6. lokatę z 13 ligowymi punktami. – Do tej pory obserwowałem mecze spoza boiska. Jest to dla mnie nowe doświadczenie i muszę stwierdzić, że oglądanie meczu, nie będąc na placu gry, jest bardziej stresujące – opowiada Marcin Kryś. – Staram się dopingować chłopaków i wierzę, że jeszcze będę miał okazję pomóc im na boisku – zakończył libero lubińskiego zespołu.

Mamy nadzieję, że nasi kibice – podobnie jak Marcin – będą dzisiaj dzielnie dopingować chłopakom i swoim wsparcie przyczynią się do nich dobrej postawy. Mecz z AZSem Częstochowa rozpocznie się o godzinie 18:00 w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Odrodzenia 28B w Lubinie. Serdecznie zapraszamy! :)