Kurek: Traktujemy te spotkania jako materiał do analizy

AKTUALNOŚCI, MEDIA

Już jutro w Nysie sparingiem z PSG Stalą rozpoczynamy mecze kontrolne przed nadchodzącym sezonem PlusLigi. O obecnej formie miedziowych zawodników i okresie przygotowawczym opowiada Grzegorz Kurek – trener przygotowania motorycznego naszej drużyny. Zapraszamy do lektury! 

Na jakim etapie przygotowań są Miedziowi?
Właśnie kończymy 4 tydzień przygotowań do sezonu Plus Ligii, więc można powiedzieć, że jesteśmy na półmetku.  

Czy zawodnicy są dobrze przygotowani do zbliżających się sparingów?
Mecze sparingowe nie są na pewno naszym celem do osiągnięcia jak najlepszej formy sportowej. Traktujemy te spotkania jako materiał do analizy i naszej dalszej pracy w siatkarskich elementach. Dadzą nam one odpowiedź czy idziemy w dobrym kierunku. 

Do startu ligi został miesiąc. Na które elementy na tym etapie przygotowań kładziesz największy nacisk podczas treningu?
Jeśli chodzi o zakres moich obowiązków, to jesteśmy na etapie zakończenia okresu ciężkich treningów o dużej objętości. Tak zwana krzywa objętości z intensywnością będzie się powoli krzyżować.  Dużą uwagę skupialiśmy teraz na prewencji urazów i jak najlepszym przygotowaniu zawodników do ligi. Z uwagi na fakt, że czas rozgrywek będzie wymagający i wtedy będzie nas zajmowało sporo dodatkowych kwestii, staramy się pracować nad pozostałymi obszarami, teraz kiedy możemy sobie na to pozwolić.  

Jak oceniłbyś formę drużyny w tym momencie?
Jestem bardzo zadowolony z pracy, jaką do tej pory wykonali zawodnicy. Przede wszystkim chciałbym podkreślić, że nasz zespół to świadoma grupa, która wie, jakie znaczenie ma właściwe przygotowanie motoryczne. W połączeniu z odpowiednimi działaniami to więcej niż połowa sukcesu.