Łukasz jedzie na eliminacje do MŚ do Francji.

AKTUALNOŚCI

Już we wtorek polska reprezentacja juniorów zaczyna bój o mistrzostwa świata. – Na tym turnieju nie możemy sobie pozwolić nawet na mały przestój – przestrzega przyjmujący naszej reprezentacji, Łukasz Łapszyński.
Jak ocenisz wyjazd do Bułgarii? Rozegraliście dwa spotkania z tamtejszą reprezentacją juniorów, które wygraliście 4:1.
Łukasz Łapszyński: – Do Bułgarii pojechaliśmy pierwszy raz w pełnym składzie bez żadnych treningów. Zabrakło jedynie z powodu kontuzji Nikodema Wolańskiego. Myślę, że w tych spotkaniach pokazaliśmy, że mamy potencjał. Po wynikach w Bułgarii nie popadamy w huraoptymizm i uważam, że jeszcze wiele musieliśmy zgrać.

Poza tym trenowaliście w Spale, rozegraliście dwa sparingi z reprezentacją seniorów przegrane 2:3 i 1:4. Co powiesz o tych spotkaniach i co czułeś, bo przecież po przeciwnej stronie siatki grali bardziej doświadczeni zawodnicy?

– Sparingi z seniorami były bardzo dobrymi treningami, co prawda przegranymi, ale nie byliśmy chłopcami do bicia. Po drugiej stronie byli bardzo mocni przeciwnicy i cieszymy się, że mogliśmy spróbować sił z kadrą seniorów.

Graliście także z Effectorem Kielce. Czy ilość sparingów była wystarczająca, żeby się „ograć” i zgrać? Bo nie wszyscy zawodnicy regularnie występują w swoich klubach…

– Patrząc na to, jak mało czasu mamy na zgrupowanie, ilość sparingów była odpowiednia. Jednak do pełnego zgrania potrzeba więcej czasu. Nasz sztab szkoleniowy robi wszystko, by jak najlepiej przygotować nas na kwalifikacje.

Francja, Portugalia, Belgia, Łotwa – którego z tych rywali obawiacie się najbardziej?

– Jedziemy do Francji, by wygrać z każdym. Do każdego zespołu podejdziemy tak samo zmotywowani. Na tym turnieju nie można pozwolić sobie nawet na mały przestój. Według mnie najsilniejszą drużyną będą Belgowie.

Kadetki i kadeci pokazali się na międzynarodowej arenie z bardzo dobrej strony. Czy wy czujecie presję?

– Nie możemy patrzeć na to z tej strony. Wiadomo, że cieszy postawa kadetów i kadetek, bo osiągnęli bardzo dobry wynik. Jednak my mamy swoje rozgrywki i chcemy wywalczyć awans do mistrzostw świata.

źródło: siatka.org