Marcus Böhme nadal z nami!

AKTUALNOŚCI

Bardzo się cieszymy, przekazując Wam informację o tym, że jeden z najlepszych środkowych ligi Niemiec Marcus Böhme zdecydował się na przedłużenie kontraktu z naszym klubem o kolejny rok!

Marcus do zespołu „miedziowych” dołączył przed rokiem, przenosząc się na Dolny Śląsk z tureckiego Fenerbahce Stambuł. W minionym sezonie w 106 rozegranych setach zdobył 259 punktów, trafiając do czołówki ligowych środkowych.

Polska liga jest idealnym miejscem do uprawiania naszej dyscypliny, szczególnie pod względem zainteresowania ze strony fanów. Ludzie tutaj po prostu kochają siatkówkę! – opowiada o pierwszym sezonie w PlusLidze Marcus. – W krajach, w których dotychczas występowałem, wyglądało to zupełnie inaczej. Poziom sportowy również nie zawodzi: w każdym meczu trzeba stoczyć zaciętą walkę. To sprawia, że z jeszcze większym zaciekawieniem oczekujemy ostatecznych rozstrzygnięć – chwali nasze rozgrywki środkowy.

Dobra współpraca z lubińskim szkoleniowcem Giannim Cretu i siatkarzami z zespołu spowodowały, że Marcus zdecydował się podpisać kolejny, roczny kontrakt z Cuprum. – Już w tym sezonie było widać, że drzemie w nas duży potencjał. Mieliśmy dobrze zbilansowany zespół, który wzajemnie się uzupełniał – opowiada Marcus. – Z każdym dniem stawaliśmy się lepsi zarówno indywidualnie jak i jako drużyna. Myślę, że nawet po tych drobnych zmianach w przyszłym sezonie możemy namieszać w ligowej stawce i otworzyć sobie drzwi do miejsc medalowych. Mam nadzieję, że lubińscy kibice będą mieli dzięki nam w kolejnych rozgrywkach jeszcze więcej powodów do radości – zakończył optymistycznie środkowy.

Marcus – cieszymy się, że zostajesz z nami! :)