Memoriał im. Jana Rutyńskiego

AKTUALNOŚCI, GALERIA

Po raz czwarty klub Cuprum Lubin zorganizował Memoriał dedykowany Janowi Rutyńskiemu, jednemu z założycieli klubu oraz jego wieloletniego wiceprezesa. Tym razem jednak w porozumieniu z Klubem Kibica zmieniona została formuła tego wydarzenia i nadano jej charakter bardziej wspomnieniowy i sentymentalny.

Na parkiet lubińskiej hali RCS powrócili zawodnicy związani z klubem Cuprum Lubin przed laty – Jerzy Zwierko (kapitan), Robert Szczerbaniuk, Daniel Wilk, Marcin Kozar czy Marcin Oczkowski, którzy stworzyli na potrzeby Memoriału drużynę o nazwie „Znajomi Janka”.  To oni rozegrali pierwszy mecz Memoriału stając naprzeciw miejscowemu Tartan Volley Team Lubin. Im też przypadło zwycięstwo (3:0). Największą radość sprawili jednak zgromadzonym Kibicom swoją obecnością. Razem z nimi powróciły wspomnienia początków KS Cuprum i jego drogi do siatkarskiej ekstraklasy – PlusLigi.

Drugim spotkaniem Memoriału był pierwszy sparingowy mecz drużyny Cuprum Lubin przed nadchodzącym sezonem. Miedziowi w niekompletnym jeszcze składzie zagrali przeciw APP Krispol Września. Podczas tego meczu na parkiecie mieli okazję zaprezentować się wszyscy zawodnicy. Drużyny rozegrały zgodnie z wcześniejszą umową 5-setowy pojedynek i to przyjezdni wyjechali z Lubina zwycięzcy (2:3).

Magiczny wieczór wspomnień za nami a Miedziowi wracają do treningów i ciężkiej pracy.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z Memoriału im. Jana Rutyńskiego AD 2018. Foto: Robert Szafrański