Miedziowe transfery zaczynamy od rozegrania!

AKTUALNOŚCI

Od ostatniego rozegranego w Lubinie meczu PlusLigi minęły dwa miesiące. Nadszedł czas na pierwsze ogłoszenie transferowe. Miedziowym rozegraniem w sezonie 2023/2024 pokieruje Danilo Gelinski! 

Gelinski to bardzo doświadczony 33-letni zawodnik, mający na swoim koncie występy w wielu ligach w Europie, a także w lidze brazylijskiej – jego rodzimej, w której stawiał pierwsze siatkarskie kroki. Miniony sezon spędził we francuskim klubie Narbonne Volley, z którym awansował do fazy play-off. Ostatecznie zmagania Ligue A zakończył na ćwierćfinałach. Wcześniej występował także w AS Cannes (z którym w 2021 roku zdobył mistrzostwo Francji) czy Sadzie Cruzeiro, gdzie wywalczył mistrzostwo i wicemistrzostwo Brazylii. Ma na swoim koncie także Puchar i SuperPuchar Portugalii z SL Benefica Lizbona. 

Zbliżający się sezon będzie jego debiutem na polskich siatkarskich parkietach. – Bardzo się cieszę, że będę mógł zagrać w PlusLidze! To jedna z najsilniejszych lig na świecie. Ma wiele mocnych drużyn i wysokiej klasy zawodników – mówi Danilo Gelinski Cel klubu zawsze stawiam na pierwszym miejscu. Mogę jednak powiedzieć, że moim indywidualnym celem będzie zrobić wszystko, co w mojej mocy, żeby pomóc kolegom z drużyny w osiągnięciu jak najlepszego wyniku – kończy Brazylijczyk.  

Danilo, gorąco witamy w Polsce i PlusLidze! 

_____________________________ 

Danilo Gelinski 

Data urodzenia: 13 marca 1990 

Pozycja: rozgrywający 

Wzrost: 193 cm 

Zasięg w ataku: 327 cm 

Zasięg w bloku: 314 cm 

Poprzedni sezon: Narbonne Volley