Kolejny miedziowy sezon Adama Lorenca!

AKTUALNOŚCI

Nowy sezon 2023/2024 rysuje się coraz wyraźniej. Wiadomo już, że w drużynie zostają Paweł Pietraszko oraz Alex Berger, a zespołem pokieruje trener Rusek. Czas odsłonić kolejną kartę, którą będzie… atakujący Adam Lorenc! 

Najlepiej punktujący Miedziowy poprzedniego sezonu, zdobywca 3 statuetek dla najlepszego zawodnika i atakujący, który nie raz popisał się potężną zagrywką i blokiem. Adam Lorenc powrócił do naszego klubu po roku wypożyczenia i zaprezentował się jako stabilny, pewny siebie gracz. Wielokrotnie w końcówkach setów zachowywał chłodną głowę i potrafił przechylić szalę zwycięstwa na naszą korzyść. 

Lorenc wystąpił w minionym sezonie w 22 spotkaniach, podczas których zdobył 321 punktów. Najwięcej oczek w jednym spotkaniu zdobył w meczu z Cerradem Eneą Czarnymi Radom i było to 28 pkt. Jego skuteczność w całym sezonie wyniosła 51,15 % w ataku. 

Dla atakującego będzie to drugi z rzędu rok w miedziowych barwach, a ogółem trzeci w Lubinie. Bardzo się cieszymy, że Adam Lorenc pozostaje z nami na kolejny sezon! 

_______________________

Adam Lorenc

Data urodzenia: 30 października 1998

Pozycja: atakujący

Wzrost: 198 cm

Zasięg w ataku: 360 cm

Zasięg w bloku: 340 cm

Poprzedni sezon: Cuprum Lubin