Miedziowi kontra Czarni.

AKTUALNOŚCI

W ramach 10. kolejki Plusligi Cuprum Lubin podejmie w czwartek, 24 listopada ekipę Cerradu Czarnych Radom. Nasz najbliższy rywal zajmuje obecnie 10. pozycję w tabeli, a w ostatniej kolejce pokonał we własnej hali Lotos Trefl Gdańsk.
W ubiegłym sezonie z radomianami spotkaliśmy się czterokrotnie. Ze wszystkich tych potyczek wychodziliśmy zwycięsko. W sezonie zasadniczym w Radomiu wygraliśmy 3:2, a we własnej hali 3:0. Natomiast w walce o 5.lokatę na koniec sezonu wygraliśmy w Radomiu 3:0, by po dramatycznym meczu w Lubinie zwyciężyć 3:2.
Zespół z Radomia w porównaniu do ubiegłego sezonu przeszedł mała przebudowę. Nowymi nabytkami są doświadczeni gracze: reprezentanci USA – David Smith i Dustin Wathen oraz słowacki środkowy bloku – Emanuel Kohut. Za rozegranie odpowiada powracający z Kielc Michał Kędzierski. Jeżeli dodamy do tego reprezentanta Polski Wojciecha Żalińskiego oraz bardzo utalentowanych Bartłomieja Bołądzia i Tomasza Fornala (mistrz świata kadetów i mistrz Europy juniorów) to widzimy, że radomianie to niezwykle trudny rywal, z którym trzeba zagrać niezwykle skoncentrowanym.
W tym meczu emocji nie powinno więc zabraknąć. Liczymy na to, że jak zwykle wesprzecie Miedziowych wspaniałym dopingiem.