Miedziowi na Pikniku KGHM „Dwie godziny dla Rodziny”

AKTUALNOŚCI, GRAMY RAZEM

Dziś przedstawiciele naszej drużyny pojawili się na corocznym pikniku „Dwie godziny dla Rodziny”, organizowanym przez spółkę KGHM Polska Miedź S.A. W tym roku edycja była wyjątkowa, bo połączona z niesieniem pomocy dla ludności ukraińskiej, przebywającej obecnie na terenie Lubina. My także dołożyliśmy swoją cegiełkę.

W ramach eventu KGHM działało kilka rodzinnych stref relacji i animacji, m.in. strefa kultury, gdzie można było zapoznać się z ukraińskimi tradycjami czy spróbować regionalnych potraw. Nasz klub także miał swoje małe stoisko, przy którym byli Remigiusz Kapica, Wojciech Ferens i Marcin Waliński. Chętnie rozmawialiśmy, odpowiadaliśmy na pytania i zapraszaliśmy wszystkich zainteresowanych do wspólnej zabawy. Nasi zawodnicy przeprowadzali konkursy sportowe, a także pomagali w nauce podstaw gry w siatkówkę. Za udział uczestnicy otrzymywali nasze klubowe gadżety.

Mieliśmy także inny cel. W połowie imprezy przekazaliśmy czek o wartości 6 tysięcy złotych na pomoc dzieciom z Ukrainy, uczęszczającym obecnie do szkoły w Legnicy. Odbyły się także liczne licytacje, z których pieniądze zostały przekazane właśnie na pomoc ukraińskiej ludności. Nasz klub do licytacji oddał oryginalną koszulkę meczową byłego zawodnika Ronalda Jimeneza, zlicytowaną za 150 złotych.

Bardzo się cieszymy, że mogliśmy wziąć udział w pikniku naszego sponsora strategicznego KGHM Polska Miedź S.A., w którym największą wartość miała rodzinna aktywność. Jest nam ona niezmiernie bliska, ponieważ na naszą halę kibicować przychodzą całe rodziny.