Miedziowy przyjmujący trafi na wypożyczenie

AKTUALNOŚCI

W nadchodzącym sezonie 2022/2023 na wypożyczenie do klubu z Tauron 1. Ligi mężczyzn trafi nasz przyjmujący Kamil Maruszczyk.  

Maruszczyk dołączył do naszej drużyny trzy lata temu w 2019 roku. Był to dla niego duży krok w karierze siatkarskiej, bo wcześniej występował jedynie na parkietach pierwszoligowych. Debiut w PlusLidze przyjmujący zaliczył już w pierwszym meczu sezonu, który rozegraliśmy z Aluronem Virtu CMC Zawiercie. Zdobył wtedy 6 punktów i zanotował 100% pozytywnego przyjęcia, odbierając piłkę 7 razy. Potem wiele razy pokazywał, że potrafi grać na najwyższym poziomie. 

W barwach naszego klubu Kamil Maruszczyk rozegrał 70 meczów, zdobywając łącznie 304 punkty. Zaserwował 25 asów i postawił 15 bloków. Zdecydowanie najlepiej zaprezentował się w domowym meczu z MKS-em Będzin (sezon 2019/2020), w którym był liderem zespołu. Na swoim koncie zapisał wtedy 24 punkty, w tym 3 zagrywką i 2 blokiem. 

Nowy sezon 2022/2023 Maruszczyk spędzi na wypożyczeniu do Chemeko-System Gwardii Wrocław, gdzie z pewnością pokaże swoje możliwości. Życzymy mu jak najlepszego wyniku i dziękujemy za godne reprezentowanie miedziowych barw przez minione trzy sezony. Do zobaczenia wkrótce, Kamil!