Przed nami trzecia edycja PreZero Grand Prix!

AKTUALNOŚCI

Piasek, siatkówka i wielkie sportowe emocje! To czeka nas już w drugi weekend sierpnia na kompleksie sportowym KS WANDA w Krakowie podczas trzeciej edycji rozgrywek PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki!

Już po raz trzeci weźmiemy udział w nietypowym turnieju piłki plażowej, organizowanej przez PLS. Choć zdecydowana większość kibiców doskonale zna zasady gry Ligi Letniej, przypomnimy tylko podstawowe reguły. Każda z drużyn może liczyć maksymalnie 8 zawodników, z czego na boisku występuje zawsze 4 graczy. Spotkania będą grane do dwóch wygranych setów, a w przypadku remisu 1:1 o zwycięstwie zadecyduje tie-break (grany klasycznie do 15).

Liga Letnia także w tym roku rozegrana zostanie systemem brazylijskim, co oznacza, że dwie porażki eliminują z dalszej gry. W zmaganiach weźmie udział 16 drużyn – są to wszyscy uczestnicy PlusLigi w sezonie 2022/2023.

Rywalizacja będzie toczyć się na boiskach w kompleksie sportowym KS Wanda przy ulicy Bulwarowej 39 w Krakowie, podobnie jak rok temu. Początek turnieju zaplanowany jest na czwartek 11 sierpnia, pierwszy mecz tego dnia natomiast już na 9:00 rano. Tak się składa, że rozgrywki Ligi Letniej otworzy właśnie nasze spotkanie, w którym zmierzymy się z Projektem Warszawa. W kolejnym etapie trafimy na drużynę z pary Trefl Royal Seafood Gdańsk – LUK Lublin.

Medalistów PreZero Grand Prix poznamy w niedzielę 14 sierpnia.

 

Rozstawienie pierwszego dnia (11 sierpnia) PreZero GP PLS:

Godz. 9:00  Cuprum Lubin – Projekt Warszawa

Godz. 10:15  Trefl Royal Seafood Gdańsk – LUK Lublin

Godz. 11:30  Ślepsk Malow Suwałki – PGE Skra Bełchatów

Godz. 12:45  GKS Katowice – Cerrad Enea Czarni Radom

Godz. 14:00  Indykpol AZS Olsztyn – Aluron CMC Warta Zawiercie

Godz. 15:15  BBTS Bielsko-Biała – Asseco Resovia Rzeszów

Godz. 16:30  Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Barkom Kazhany Lwów

Godz. 17:45  Jastrzębski Węgiel – Stal Nysa

 

Drabinka dalszych rozgrywek PreZero GP:

 

Fot. Piotr Sumara/PlusLiga