Mijanie się z prawdą.

AKTUALNOŚCI

1. Sytuacja z rozruchem, o której wspomina pan Prezes miała miejsce w sezonie 2011/2012. Zapomniał przy tym dodać, że jego trener z frustracji, że zawodnicy musieli sami rozstawić słupki, mocno przedłużył trening, pomimo tego, że na swój trening oczekiwały już zgodnie z planem mistrzynie Polski, piłkarki ręczne. Mało tego, trener nie chcąc opuścić hali, UBLIŻYŁ trenerce piłkarek ręcznych , a przeprosin nie ma do dzisiaj. 03 listopada 2012r. zespół z Ostrołęki miał rozruch po gospodarzach i wszystko miał przygotowane (rozstawione boisko, piłki, wodę)
2. Nie zgodziliśmy się na przełożenie meczu, ponieważ podobnie do klubu z Ostrołęki dbamy o swoich kibiców, jak również naszym celem najwyższym jest dobro naszego zespołu. Zamiana gospodarzy spowodowałaby, że KS Cuprum MUNDO Lubin musiałby rozegrać aż cztery wyjazdowe mecze pod rząd ( Poznań, Będzin, Ostrołęka, Jaworzno), w sumie na sześć pierwszych spotkań ligowych , aż pięć gralibyśmy jako goście. To sytuacja dla zespołu wyjątkowo niekomfortowa, więc po analizie była dla nas NIE DO PRZYJĘCIA. Po raz kolejny pan Prezes wybiórczo traktuje fakty, a nie odnosi się np. do kwestii, dlaczego 5 stycznia (sobota) wolał wysłać zespół na turniej do Siedlec, a nie zaproponować rozegranie meczu pomiędzy naszymi klubami. Obydwa zespoły miały tego dnia wolne, bo wcześniej rozegrały( przychyliliśmy się do prośby zespołu z Kęt o rozegranie meczu już 22 grudnia, który notabene przegraliśmy) swoje mecze?
3. KS Cuprum Lubin dbając o środowisko i najwyższe standardy zakupił swoim zawodnikom bidony, z których piją wodę i tak robi większość zespołów. Nie ma więc problemu, że woda jest w 5 l butelkach. Bidony nie kosztują wiele, więc może warto je sobie nabyć i nie zaśmiecać matki Ziemi.
4. Mamy zweryfikowanych więcej sal do rozgrywek. Sami kiedyś byliśmy zmuszeni do rozegrania pojedynku na innej hali. W naszym mieście jest więcej dyscyplin grających w najwyższych klasach rozgrywkowych i niekiedy może dojść do takiej sytuacji, że więcej meczy nakłada się w jednym dniu. Jesteśmy na to przygotowani, a już niedługo będziemy podejmować swoich rywali na jednej z nowocześniejszych hal sportowych w Polsce, której budowa zakończy się pod koniec tego roku.
5. Jak na dzisiaj KS Cuprum Mundo Lubin nie gra w lidze zawodowej, bo taką nie jest 1.liga i zarzut o pracujących zawodnikach jest co najmniej nietrafiony. Dla nas jest to powód do DUMY, że zawodnicy, którzy na co dzień pracują zawodowo na dole w kopalni, 850 m pod ziemią, potrafią wygrywać z w pełni zawodowymi zespołami, a w ubiegłym sezonie zostali wicemistrzami ligi. W tym sezonie również spisują się znakomicie.

Ubolewamy, że Energa Pekpol Ostrołęka tak jednostronnie odbiera tę sytuację i nie widzi problemów drugiej strony, a tylko swoje. Od początku założył, że mecz nie zostanie rozegrany 02 lutego w Ostrołęce, o czym informował na swoje stronie, przed wydaniem decyzji przez Wydział Rozgrywek, co do terminu rozegrania meczu.
Ubolewamy również, że administrator oficjalnej strony klubu zamieszcza obraźliwe dla nas komentarze. Ich treści pozostawimy bez komentarza.
Klubowi z Ostrołęki życzymy sukcesów sportowych a na boisku niech wygra lepszy.