Młodość i świeżość na miedziowym środku

AKTUALNOŚCI

Kolejnym zawodnikiem, który w przyszłym sezonie będzie reprezentował nasze miedziowe barwy, jest środkowy Jakub Strulak. Kuba, serdecznie witamy w Lubinie! 

Jakub Strulak jest 22-letnim zawodnikiem, który zaczynał swoją siatkarską karierę w MOS Wola Warszawa, a następnie uczył się w spalskim SMS-ie. Ma na swoim koncie sukces zdobyty z młodzieżową reprezentacją Polski, jakim jest brązowy medal mistrzostw świata U-21. – Moim marzeniem jest (jak pewnie większości sportowców) zdobycie medalu na igrzyskach olimpijskich. A tak już wychodząc poza schematy, to chciałbym jak najdłużej i przede wszystkim w zdrowiu bawić się tym sportem – mówi Kuba.  

Miniony sezon Strulak spędził w pierwszoligowym PSG KSP-ie Siedlce. Rozegrał tam 25 spotkań, podczas których zdobył 158 punktów. Zatrzymał rywali na siatce 40 razy. Wcześniej przez rok reprezentował barwy LUK Lublin, a teraz przyszedł czas na ponowne spotkanie z PlusLigą, tym razem w Lubinie. – Chciałem grać w Cuprum z kilku powodów. Głównymi były miasto i kibice, którzy żyją sportem. Już teraz jestem w stałym kontakcie telefonicznym z naszym trenerem od przygotowania motorycznego, żeby jak najlepiej przygotować się fizycznie do zbliżającego się sezonu – zdradza środkowy. 

Kuba, witamy serdecznie w Lubinie i życzymy sezonu na miarę Twoich możliwości!

_____________________________ 

Jakub Strulak

Data urodzenia: 12 maja 2001 

Pozycja: środkowy 

Wzrost: 210 cm 

Zasięg w ataku: 355 cm 

Zasięg w bloku: 330 cm 

Poprzedni sezon: PSG KPS Siedlce