Drugi turniej Ligi Narodów – czas start!

AKTUALNOŚCI

Wczoraj rozpoczął się drugi turniej tegorocznej Ligi Narodów. Polska reprezentacja rozpocznie swoje zmagania dzisiaj o godzinie 20:00 meczem z Niemcami. Podczas gdy część powołanych będzie walczyła o zwycięstwa w Rotterdamie, równie wielką pracę wykonują zawodnicy, którzy pozostali w Spale pod okiem trenera Pawła Ruska. 

Nasz szkoleniowiec jest asystentem Nikoli Grbicia już drugi sezon z rzędu. Rok temu towarzyszył selekcjonerowi reprezentacji Polski w turniejach Ligi Narodów. W tym przypadła mu w udziale inna rola. – W tym roku jestem odpowiedzialny za pracę z zawodnikami w Spale. Jako asystenci wykonujemy zadania, które stawia przed nami Nikola. Na zgrupowaniach skupiamy się na przygotowaniu fizycznym zawodników i technice. Plusem dla tych, którzy zostają w Spale, jest możliwość skupienia się nad poszczególnymi elementami gry indywidualnie – mówi Paweł Rusek 

Jak trener Rusek ocenia potencjał drzemiący w tegorocznej reprezentacji Polski? – Jest to świetna grupa zawodników, którzy bardzo chcą grać i ciężko pracują na swój rozwój. My sztabowcy, staramy się im w tym pomóc. Potencjał tej grupy jest nieskończenie wielki, a nasze cele bardzo proste: wygrywać każdy następny mecz – mówi nasz szkoleniowiec. 

Terminarz meczów polskiej reprezentacji na turnieju w Rotterdamie:

  • Środa (21.06), Niemcy – Polska, godz. 20:00
  • Czwartek (22.06), Holandia – Polska, godz. 20:00
  • Sobota (24.06), Polska – USA, godz. 13:00
  • Niedziela (25.06), Włochy – Polska, godz. 12:30

 

Fot. PZPS.pl