Młody środkowy dołącza do Miedziowych

AKTUALNOŚCI

Do rozpoczęcia przedsezonowych przygotowań pozostał miesiąc. To dobry czas, by ogłosić ostatnie na ten moment ogniwo naszej drużyny w nadchodzącym sezonie 2021/2022. Skład Miedziowych zamyka młody środkowy Jędrzej Kaźmierczak! 

Dwudziestoletni Jędrzej pochodzi z Leszna, gdzie rozpoczynał swoją siatkarską drogę w zespole UKS 9 Leszno. Następnie przeniósł się do młodzieżowej akademii Gwardii Wrocław, z którą przeszedł kilka stopni rozgrywek począwszy od młodzieżówki, przez drugą ligę, by w 2018 roku zaprezentować się na pierwszoligowych parkietach. Awans ten zaliczył razem z klubem, w którym pozostał jeszcze na dwa lata. W tym miejscu warto dodać, że Jędrzej Kaźmierczak dobrze zna się już z Kamilem Maruszczykiem, który w sezonie 2018/2019 także reprezentował barwy wrocławskiej Gwardii.

W minionym sezonie środkowy występował w ekipie również pierwszoligowego MCKiS Jaworzno. Nadchodzący rok będzie dla niego zatem debiutem w najwyższej klasie siatkarskiej w Polsce. Mamy nadzieję, że szybko odnajdzie się w nowych realiach.

Jędrzej, witamy w Lubinie!

Z Kamilem Maruszczykiem grałeś już wcześniej w jednej drużynie. Jak wspominasz tamten czas?

Wspominam ten rok bardzo dobrze! Był to mój debiutancki sezon w 1. lidze i nowe wyzwania. W tamtejszym czasie Kamil był jednym z liderów wrocławskiej drużyny i w ważnych momentach zawsze można było na nim polegać.  

Z jakimi oczekiwaniami przychodzisz do Cuprum Lubin?

Chcę się jeszcze bardziej rozwijać sportowo. Będę miał tutaj dobrą okazję, aby zyskać kolejne szlify od bardziej doświadczonych zawodników. 

Będziesz walczył o pozycję z doświadczonymi siatkarzami. Jesteś gotowy na to wyzwanie?

Nie ukrywam, że będzie to dla mnie duże wyzwanie. Nie zawsze jest możliwość konkurowania na pozycji z zawodnikiem grającym w reprezentacji, ale jestem gotów. Mam nadzieję, że pokażę się z dobrej strony. 

Jak chcesz, żeby wyglądał Twój debiut w PlusLidze?

Jak najlepiej! Myślę, że każde wejście na boisko będzie dobrą możliwością do pokazania siebie i swoich umiejętności. 

Co najbardziej charakteryzuje Cię jako zawodnika?

Na boisku staram się być opanowany i skoncentrowany na swojej grze, by zrobić jak najlepsze wrażenie i zdobyć jak najwięcej punktów. 

___________________________________

Jędrzej Kaźmierczak

Data urodzenia: 23 września 2000

Pozycja: środkowy

Wzrost: 199 cm

Zasięg w ataku: 360 cm

Zasięg w bloku: 327 cm

Poprzedni sezon: MCKiS Jaworzno