Ostateczne starcie. Gramy w Warszawie

AKTUALNOŚCI, MECZE

Poznaliśmy już wszystkich czterech uczestników walki o medale, wiadomo też, jak będzie wyglądała dolna część tabeli na koniec sezonu. Już jutro wyjaśni się, kto ostatecznie zajmie 9. miejsce. Przed nami drugie starcie z Projektem Warszawa, tym razem wyjazdowe.

Walka o miejsca 9. i 11. w sezonie odbywa się w formie dwumeczu. Przy stanie 1:1 o wygranej decyduje tzw. „złoty set”, grany do 15 punktów. Na ten moment stan rywalizacji z Projektem Warszawa wynosi 1:0 na korzyść klubu ze stolicy. W pierwszym spotkaniu wygrali oni 3:0. Już jutro przyjdzie czas na rewanż.

Mecz w Warszawie będzie dla nas ostatnim ligowym starciem w sezonie 2021/2022. Bardzo byśmy chcieli zakończyć go zwycięstwem, jednak zdajemy sobie sprawę, że przed nami bardzo trudne zadanie. W tym roku jeszcze nie udało nam się wygrać ze stołeczną drużyną. Z pewnością będziemy musieli uważać na skuteczny blok warszawian, zwłaszcza ich kapitana Andrzeja Wrony, który w statystykach plusligowych plasuje się na 3. miejscu rankingu blokujących. Porównując najlepiej punktujących zawodników mamy niemal remis. Liczba punktów zdobyta przez Dusana Petkovicia jest zaledwie o 2 oczka większa od rezultatu Marcina Walińskiego (381 do 379 pkt).

Mecz z Projektem Warszawa zaplanowany jest na piątek 22 kwietnia o godzinie 20:30 w warszawskiej hali „Torwar”. Transmisję telewizyjną przeprowadzi Polsat Sport Extra. Liczymy na Wasz gorący doping sprzed telewizorów.

Faza play-off PlusLigi 2021/2022, drugi mecz o 9. miejsce

Projekt Warszawa – Cuprum Lubin

Piątek (22.04.2022), godz. 20:30, HWS „Torwar”, ul. Łazienkowska 6a, Warszawa