Zapraszamy na Memoriał Jana Rutyńskiego!

AKTUALNOŚCI, MECZE

Sezon 2021/2022 co prawda nieuchronnie zmierza ku końcowi, ale zanim na dobre przejdzie do historii, rozegramy już siódmą edycję corocznego Memoriału Jana Rutyńskiego pod patronatem KGHM Polska Miedź. Turniej odbędzie się w dniach 25-26 kwietnia. Tym wydarzeniem zakończymy obecny sezon. 

Coroczny memoriał jest dla nas wyjątkowym czasem, w którym wspominamy wspaniałego człowieka. Jan Rutyński był jednym z trzech założycieli naszego klubu. Posiadał ogromne serce do siatkówki, nigdy się nie poddawał i wierzył w rozwój i potencjał tej dyscypliny w Lubinie. Ramię w ramię z Janem Rutyńskim Cuprum Lubin wzrastał i awansował szczebel po szczeblu do coraz wyższej klasy rozgrywkowej. W 2014 roku uzyskał awans do PlusLigi, co wywołało ogromny wybuch radości. Rutyński także niezmiernie się cieszył. Niestety nie doczekał pierwszego historycznego meczu w ekstraklasie… W naszej pamięci Jan wciąż żyje i na jego pamiątkę rozgrywamy co roku memoriał. 

W tegorocznej edycji udział wezmą trzy drużyny: PSG Stal Nysa, Olimpia Sulęcin i Miedziowi. Mecze zostaną rozegrane w systemie każdy z każdym. Otwarcie memoriału będzie miało miejsce przed drugim meczem w poniedziałek. 

SZCZEGÓŁOWY TERMINARZ: 

25 kwietnia (poniedziałek) 

Godz. 13:00 Cuprum Lubin – Olimpia Sulęcin  

Godz. 18:00 Olimpia Sulęcin – PSG Stal Nysa 

26 kwietnia (wtorek) 

Godz. 17:00 Cuprum Lubin – PSG Stal Nysa 

Tegoroczna edycja Memoriału Jana Rutyńskiego odbędzie się w dniach 25-26 kwietnia bieżącego roku. Wstęp na obydwa dni wydarzenia będzie wolny, zapraszamy wszystkich siatkarskich kibiców! Wspólnie uczcijmy pamięć o jednym z założycieli naszego klubu i wspaniałym człowieku – ŚP. Janie Rutyńskim. 

Głównym Partnerem Memoriału jest KGHM Polska Miedź. 

25-26 kwietnia (poniedziałek-wtorek), HWS RCS Lubin, ul. Odrodzenia 28b, Lubin