Oświadczenie Prezesa Zarządu Klubu Dariusza Biernata

AKTUALNOŚCI

Drodzy Sponsorzy, Kibice i Sympatycy lubińskiej siatkówki,

W piątek 9 marca b.r. złożyłem na ręce Rady Nadzorczej rezygnację z pełnienia funkcji Prezesa Zarządu Cuprum S.A. wraz z końcem sezonu 2017/2018 tj, na dzień 30 kwietnia 2018r.

Po 17 latach budowania od podstaw lubińskiej siatkówki podjąłem, trudną dla mnie decyzję, aby zakończyć tę misję. Od pewnego czasu mają miejsce rozbieżności, co do funkcjonowania Klubu pomiędzy mną, a częścią Rady Nadzorczej Klubu. Skłoniło mnie to do podjęcia tej naprawdę niełatwej decyzji. Przyjąłem takie rozwiązanie po konsultacji z wieloma, ważnymi dla mnie osobami, które od początku istnienia Klubu wspierały bezinteresownie rozwój piłki siatkowej w Lubinie, i bez których z pewnością nie bylibyśmy tam, gdzie dzisiaj jesteśmy. Decyzja ta w naszej opinii jest rozwiązaniem trudnym, ale w obecnej sytuacji nieuniknionym. Została podjęta z dużą troską, rozwagą i poszanowaniem dla powagi sytuacji.

Odchodzę z Klubu o dużym potencjale, prezentującego bardzo dobry poziom organizacyjny i sportowy, który ma podpisane Umowy w Grupie Kapitałowej KGHM, Starostwie Powiatowym, Gminie Wiejskiej Lubin, i z pozostałymi Sponsorami, od lat wspierającymi lubińską siatkówkę.

Dziękuję wszystkim, którzy mi zaufali i przez wszystkie lata wspierali mnie w tej pracy. Dziękuję Sponsorowi strategicznemu KGHM Polska Miedź SA, Prezydentowi Miasta Lubina, Staroście i Wójtowi Lubińskiemu oraz Kibicom, bo to przecież dla nich budowaliśmy siatkówkę w Lubinie, a którzy aktywnie i bezinteresownie współtworzyli, i współtworzą ten Klub.

Dariusz Biernat
Prezes Zarządu
Cuprum Lubin S.A.