Pashytskyy: Niech wygra lepszy!

AKTUALNOŚCI

Już dziś nasi siatkarze w przedostatnim meczu sezonu 2014/2015 zmierzą się na wyjeździe z ekipą AZSu Politechniki Warszawskiej. Ten oraz kolejny mecz, który odbędzie się 17. kwietnia w Lubinie, zadecydują o tym, która z drużyn zajmię siódmą lokatę na koniec rozgrywek.

Ligowe pojedynki obu drużyn podczas rundy zasadniczej były dosyć zróżnicowane. Pierwszy mecz nasi siatkarze rozegrali na wyjeździe w Warszawie. Wtedy Arena Ursynów nie była dla nich szczęśliwa i musieli uznać wyższość stołecznych „akademików“, którzy zwyciężyli 3:1. MVP tamtego spotkania wybrano rozgrywającego AZSu Politechniki – Piotra Lipińskiego. – Wydaje mi się, że na początku nie do końca wiedzieliśmy, co mamy myśleć o ekipie z Warszawy. To był jeden z naszych pierwszych meczów w lidze w ogóle i dlatego też ciężko było nam przewidzieć, czego możemy się po nich spodziewać – mówi środkowy lubinian Dmytro Pashytskyy. – Teraz mamy wszystkie informacje na temat drużyny przeciwnej, także technicznie i taktycznie jesteśmy przygotowani bardzo dobrze. Wydaje mi się, że również ze stroną mentalną nie powinno być problemu – kontynuuje zawodnik „miedziowych“.

Drugi mecz obie drużyny rozegrały w Lubinie. Podczas tego spotkania na parkiecie brylował nasz młody atakujący Szymon Romać, który na koniec został wybrany MVP spotkania. Siatkarze z Lubina na własnym parkiecie rozegrali bardzo dobre spotkanie i pokonali podopiecznych Jakuba Bednaruka 3:0. – Wiadomo, że w tym momencie sezonu motywacja jest trochę niższa niż wcześniej. Niemniej jednak te dwa mecze są naszymi ostatními i chcielibyśmy pokazać, że możemy ten sezon zakończyć bardzo dobrze – mówi Dima. – Myślę, że w całym dwumeczu naszą największą siłą będzie przewaga własnego boiska podczas drugiego spotkania, kiedy to będą nas wspierali nasi wspaniali kibice. Mimo to, nastawiamy się na ciężką walkę w obu meczach i cóż – niech wygra lepszy – zakończył z uśmiechem nasz środkowy.

Dzisiejsze spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00 w Arenie Ursynów w Warszawie. Mamy nadzieję, że będziecie wspierać naszych chłopaków swoim dopingiem zarówno dzisiaj, jak i w kolejny piątek 17. kwietnia w Lubinie. Zapraszamy wszystkich :)