Paweł Rusek wraca do Lubina w całkiem innej roli

AKTUALNOŚCI

Tego sportowca lubińskim fanom siatkówki przedstawiać nie trzeba! Rozegrał 16 sezonów w PlusLidze, a 3 z nich spędził w barwach Cuprum Lubin. Teraz, po 19 latach postanowił zakończyć karierę zawodnika, by podjąć nowe wyzwanie własnie w Lubinie. Z radością informujemy, że w nadchodzącym sezonie funkcję II trenera Miedziowej drużyny obejmuje Paweł Rusek!  Bardzo się cieszymy, że Jego nowa droga zawodowa ma swój początek w Lubinie.

Jak wspominasz grę w miedziowej koszulce?

Wspominam bardzo dobrze nie tylko grę, ale i czas spędzony w Lubinie. Zawsze bardzo dobrze się czułem w tym mieście i wśród tych fajnych ludzi.

Wracasz do Lubina w całkiem innej roli! Będąc naszym zawodnikiem mówiłeś, że chciałbyś po zakończeniu kariery spróbować swoich sił jako trener – spełniasz zatem marzenia czy raczej realizujesz plan?

Inna rola, ale dalej w siatkówce na najwyższym poziomie. Na początku chcę podziękować za tę propozycję prezesowi i trenerowi. Bardzo się cieszę, że będę mógł uczyć się pod okiem takiego fachowca jak Marcelo Fronckowiak. Zdaję sobie sprawę, że czeka mnie dużo pracy i nauki. Ale ja kocham to co robię, więc jestem gotowy do działania.

Czy Lubin to dobre miejsce na rozpoczęcie kariery trenera?

Myślę, że bardzo dobre, tym bardziej pod okiem takiego szkoleniowca. Nie mogłem odrzucić tej szansy. Poza tym, cała masa miłych wspomnień związanych z pobytem w Lubinie tylko mnie utwierdza w tym przekonaniu.

Wracasz do klubu i miasta, które znasz, ale do całkiem innej drużyny – czy to pomoże zbudować autorytet trenera? Czy taki powrót bardziej motywuje czy stresuje?

Każde nowe wyzwanie powoduje jakiś stres, w końcu znalazłem się po drugiej stronie barykady :) A co do autorytetu, to mam zamiar ciężko pracować, aby go zbudować.

Jakim trenerem będzie Paweł Rusek – przyjacielskim czy zamkniętym? 

Mam nadzieję, że z każdym dniem lepszym :) a czy spokojnym, czy wybuchowym to się jeszcze okaże…. W sumie sam jestem ciekawy.

Kto jest dla Ciebie wzorem do naśladowania lub inspiracją na tej nowej drodze?

Jako zawodnik trafiłem na wielu świetnych trenerów i od każdego z nich  czegoś się nauczyłem.

Nie obawiasz się, że będzie Cię ciągnęło do gry?

Ciągle mnie ciągnie! zatem jeśli ktoś będzie potrzebował partnera do ćwiczeń, a trener się zgodzi, to ja jestem gotowy :)

Jakie stawiasz sobie cele jako trener?

Tak jak już mówiłem chcę się uczyć, zbierać doświadczenie i być częścią tego klubu. Cel jest jeden: WYGRYWAĆ!

Czego oczekujesz po zbliżającym się sezonie?

Oczekuję dobrej gry z naszej strony oraz zwycięstw. Taka postawa przyciągnie więcej kibiców oraz pomoże klubowi w rozwoju.

Co jest Twoim kolejnym marzeniem skoro spełniasz właśnie jedno, zostając trenerem?

Zgadza się! marzenie o tym, by zostać trenerem już spełniłem. Teraz będę pracował, aby być świetnym trenerem :)

 

Paweł, witamy ponownie wśród Miedziowych! Życzymy powodzenia w pierwszym sezonie trenerskim!