Peter Kasper o karierze sportowej i nie tylko …

AKTUALNOŚCI

1. Jak przebiegała Twoja dotychczasowa kariera sportowa?
Grać w piłkę siatkową zacząłem w 2002 roku. Występowałem w 1 lidze w drużynie BSK Bardejov. W tym samym roku przeszedłem jako junior do Humenne i zdobyłem swoje pierwsze złoto w tej kategorii. Od 2003 roku włączony zostałem do pierwszej drużyny VK Chemes Humenne, gdzie występowałem aż do roku 2012. W tym czasie 3 razy zdobyłem mistrzostwo Słowacji, 3 razy srebrny medal i 1 raz brąz, a także 2 razy wygrałem Puchar Słowacji. W 2012 roku przeszedłem do Volley Team Bratysława gdzie udało się zdobyć 1 miejsce w lidze, jak również Puchar Słowacji.

2. Z jakim klubem osiągnąłeś największy sportowy sukces?
W Humenne zdobyłem wiele medali, każdy jest dla mnie cenny, jednak mój najlepszy sezon uzyskałem grając dla Volley Team Bratysława. Zdobyłem mistrzostwo, puchar, w lidze MEVZA skończyliśmy na 4 miejscu , a także udało nam się wygrać mecz z Galatasaray Stambuł, co było wielkim sukcesem.

3. Dlaczego zdecydowałeś się na grę w Cuprum MUNDO Lubin?J
uż dawno chciałem grać zagranicą, spróbować swoich sił w innym kraju, lidze. Na razie nie miałem niestety wielu możliwości, aż do momentu kiedy przyszła interesująca oferta właśnie z Lubina. Zarząd klubu skontaktował się ze mną, zaczęliśmy rozmawiać o możliwości przejścia i chyba po miesiącu porozumieliśmy się odnośnie współpracy. Bardzo się z tego cieszę. Wierzę, że klub i ja będziemy zadowoleni z naszej współpracy. W klubie będzie też mój kolega Marcin, dobrze mieć kogoś znajomego w klubie, dlatego to też miało jakiś mały wpływ na moja decyzję.