Pierwsze pożegnania w zespole Miedziowych

AKTUALNOŚCI

Po obecnym sezonie z naszym miedziowym klubem żegnają się Florian Krage, Illia Kovalov i Damian Czetowicz. Dziękujemy za godne reprezentowanie barw Cuprum Lubin. Życzymy powodzenia w dalszej drodze! 

Florian Krage dołączył do naszego zespołu w 2021 roku i od samego początku był jednym z podstawowych graczy na boisku. W ciągu dwóch sezonów rozegrał 45 meczów, podczas których zdobył 374 punkty. Szczególnie dobrze wyglądał w bloku – łącznie zablokował rywali 93 razy. Najwięcej razy w jednym spotkaniu zatrzymał przeciwnika w meczach z Asseco Resovią w tym sezonie i z GKS-em Katowice w poprzednim – 7 razy. Do tego dołożył 18 asów serwisowych. 

Dla Illii Kovalova sezon 2022/2023 był nie tylko pierwszym, który spędził w naszym klubie, ale także debiutanckim na parkietach PlusLigi. W naszych barwach rozegrał 26 meczów i wywalczył 233 punkty. Najwięcej oczek (22 pkt) zdobył w meczu z Indykpolem AZS-em Olsztyn w końcowej części fazy zasadniczej. W ciągu całego sezonu zaserwował 22 asy i postawił 20 bloków. 

Damian Czetowicz dołączył do naszej drużyny w trakcie sezonu – na początku lutego po odejściu Grzegorza Pająka. Szybko odnalazł się w realiach plusligowych i pokazał z dobrej strony. Co prawda nie miał zbyt wielu szans na parkiecie, ale dobrze wykorzystywał te otrzymane. Poprowadził naszą drużynę w ostatnim meczu z Barkomem Każany Lwów i w tym meczu zdobył 6 punktów, co na rozgrywającego jest bardzo dobrym wynikiem. Zaserwował dwa asy, a w ataku skończył 4/4 piłki. 

Florianowi, Illii i Damianowi bardzo dziękujemy za waleczność na boisku, zaangażowanie i każdy zdobyty punkt. Życzymy wielu sukcesów i do zobaczenia na siatkarskim szlaku!