Jędrzej Kaźmierczak i Maciej Sas żegnają się z Cuprum Lubin

AKTUALNOŚCI

Po dwóch sezonach reprezentowania miedziowych barw z naszym klubem rozstają się środkowy Jędrzej Kaźmierczak i libero Maciej Sas. Dziękujemy za wszystko, Panowie! 

Gdy Kaźmierczak i Sas dołączali do naszej drużyny w 2021 roku, robili ogromny krok naprzód w siatkarskiej karierze: otrzymali długo oczekiwaną szansę debiutu w PlusLidze. Maciej Sas dostał ją już w pierwszym spotkaniu sezonu 2021/2022, które rozgrywaliśmy u siebie z PGE Skrą Bełchatów. Stworzył dobry duet z Kamilem Szymurą, a ich funkcje na boisku były różne, ale dopełniające się: Szymura przyjmował, a Sas bronił. Przez to właśnie próżno szukać w danych statystycznych Maćka, ale jedno jest pewne – zawsze wnosił na parkiet dobrą energię i uśmiech. W asekuracji i obronie zabłysnął również nie raz.  

Na swój debiut w ekstraklasie trochę dłużej czekał Jędrzej Kaźmierczak. Środkowy wszedł na zagrywkę w 6. kolejce rozgrywek sezonu 2021/2022 przeciwko GKS-owi Katowice. Jako że konkurencja na pozycji środkowego w ciągu ostatnich dwóch lat była na wyjątkowo wysokim poziomie, Jędrek nie miał zbyt wiele okazji do gry. Na swoim koncie zebrał 14 oczek. Swój najlepszy występ zanotował w ostatnim meczu obecnego sezonu, który rozegraliśmy z Barkomem Każany Lwów. Kaźmierczak zdobył wtedy 5 punktów, notując 100% skuteczności w ataku i dokładając po jednym bloku i asie. Do tego ani razu się nie pomylił. 

Jędrkowi i Maćkowi dziękujemy za reprezentowanie miedziowych barw, a przede wszystkim za niewyczerpane pokłady pozytywnej energii nie tylko na boisku. Powodzenia w dalszej karierze!