Mecz z Radomiem na początek 2021 roku

AKTUALNOŚCI, MECZE

Przed nami pierwsze spotkanie w nowym 2021 roku! W niedzielę na własnym boisku zagramy z Cerradem Eneą Czarnymi Radom w ramach 20. kolejki PlusLigi. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30.

Dzięki temu, że na naszym koncie jest już 18 rozgranych meczów, nie musieliśmy się martwić o granie ligowych spotkań z marszu tuż po przerwie świąteczno-noworocznej. Mieliśmy trochę czasu, by wrócić do treningu i spokojnie przygotować się do niedzielnego starcia z radomianami. Ciekawostką jest, że dokładnie 6 lat temu 10 stycznia 2015 roku również mierzyliśmy się z zespołem z Radomia. Mimo że wówczas w PlusLidze byliśmy dopiero beniaminkiem, pokonaliśmy przeciwnika 3:1. W naszej drużynie na pozycji libero występował wtedy nasz obecny drugi trener Paweł Rusek.

Niedzielny mecz będzie rewanżem. W pierwszej rundzie z Cerradem Czarnymi walczyliśmy na wyjeździe w Radomiu. Wtedy górą byli gospodarze. W naszej drużynie najskuteczniejsi byli Ronald Jimenez i Wojciech Ferens (obaj zdobyli po 21 punktów), a po drugiej stronie siatki Brenden Sander (20 oczek). To właśnie on i Dawid Konarski są najlepiej punktującymi w radomskim zespole. Warto uważać też na Wiktora Josifowa, który jest drugim najlepszym blokującym ligi. Zapowiada się ciekawe spotkanie.

Mecz odbędzie się w najbliższą niedzielę o godzinie 20:30 w Hali Widowiskowo-Sportowej RCS w Lubinie. Transmisja z wydarzenia na antenie Polsatu Sport. Trzymajcie kciuki za pierwsze punkty w nowym roku!

Cuprum Lubin – Cerrad Enea Czarni Radom

10 stycznia (niedziela), godz. 20:30, HWS RCS Lubin, ul. Odrodzenia 28b