Pierwszy mecz wyjazdowy. Kierunek – Gdańsk

AKTUALNOŚCI, MECZE

Miedziowi mają za sobą już dwie kolejki tegorocznych rozgrywek PlusLigi. W tym roku tak się złożyło, że obydwa mecze grali na własnym parkiecie RCS-u w Lubinie. W trzeciej kolejce przyszedł czas na pierwsze spotkanie wyjazdowe. Ekipa Marcelo Fronckowiaka wybierze się do Gdańska, by w najbliższy piątek zmierzyć się tam z miejscowym Treflem. 

Miedziowi rozpoczęli sezon od wymagających spotkań z silnymi rywalami ze szczytu tabeli. W pierwszej kolejce zmierzyli się z PGE Skrą Bełchatów, a w drugiej podjęli VERVĘ Warszawa ORLEN Paliwa. W obydwóch meczach nasz zespół pokazał się z bardzo dobrej strony, jako waleczny i głodny zwycięstwa. Przed lubinianami zatem kolejna okazja ku temu, by zaprezentować się jak najlepiej i powalczyć o punkty. W piątek 25 września o godzinie 20:30 nasi zawodnicy staną naprzeciw gdańskiego Trefla. Dla rywala będzie to inauguracyjne spotkanie na swoim parkiecie.

Piątkowy przeciwnik Miedziowych rozegrał na razie jedno spotkanie, w którym pokonał w trzech setach Cerrad Eneę Czarnych Radom. Największym zagrożeniem po stronie gdańszczan może być nowy atakujący nadmorskiego klubu – Mariusz Wlazły.

W barwach Trefla kibice Miedziowych będą mogli obejrzeć byłego zawodnika Cuprum – Bartłomieja Lipińskiego, który ostatni rok spędził właśnie na Dolnym Śląsku. Również w naszej drużynie jeden z siatkarzy będzie miał okazję zawitać w dobrze znanym sobie otoczeniu. Mowa o Szymonie Jakubiszaku, który pochodzi właśnie z Gdańska i jest wychowankiem Trefla.

Mecz będzie transmitowany na antenie Polsatu Sport. Zapraszamy do kibicowania!

Trefl Gdańsk – Cuprum Lubin

25 września (piątek), godz. 20:30, Ergo Arena, Plac Dwóch Miast 1